Snažan saveznik zdrave i lijepe kože

Glina je jedno od najmoćnijih i najstarijih sredstava za održavanje ravnoteže kože lice i tijela. Još su stari Egipćani poznavali njezinu izvanrednu moć, a danas ponovno zauzima zapaženo mjesto u kućnim kolekcijama mnogih ljubitelja prirodne kozmetike

Profimedia

Osim što se, zahvaljujući dokazanom protuupalnom djelovanju na organizam, primjenjuje oralno, zelena glina lako se može uklopiti i u vaše kupke, maske te obloge, posebice sada, kada većinu tretmana izvodimo sami u sigurnosti vlastitog doma, daleko od pandemije koronavirusa. Dodavanjem gline kupki umirit ćete tijelo, a ona će na njega djelovati protuupalno i detoksicirajuće. Oblozi od gline pomažu u zarastanju rana i liječenju artritisa, a maske za lice čiste kožu, potiču cirkulaciju, umanjuju celulit i potiču gubitak masnog tkiva. Maske od zelene gline, koje trenutačno mnogi koriste zbog njihove nevjerojatne popularnosti, ali i dokazanog djelovanja, izvlače toksine iz kože, uklanjanju površinski sloj epiderme, a koži donose minerale jer glina djeluje poput ionskog izmjenjivača.


Najčešće se glina upotrebljava za tretiranje masne i mješovite kože sklone aknama. Najljekovitija i najkvalitetnija je zelena glina s najsitnijim česticama pa se preporučuje koristiti takvu glinu i za maske.
Prije nanošenja maske ne trebate čistiti lice (jer će ga ona očistiti!), samo uklonite ostatke šminke blagim sredstvima, poput ulja ili mlijeka. Zelena glina ne bi smjela doći u kontakt s metalom pa je maske najbolje spravljati u keramičkim ili staklenim kemijskim čašama te miješati staklenim, drvenim ili plastičnim žličicama. Ako ne želite sami pripremati svoje maske, na tržištu se nalaze brojni proizvodi koji su u svojim formulacijama obogaćeni glinom kako bi još intenzivnije djelovali na ljepotu i zdravlje kože lica i tijela. Osim čišćenja, glina njeguje kožu i donosi joj novu svježinu kakvu bismo poželjeli svima, posebice sada na kraju duge zime.