ATRAKTIVNA LIJEČNICA IZ SPLITA ZA STORY: 'Nisam protiv estetskih korekcija ako će žena dobiti na samopouzdanju'

Doktorica Marica Vladilo, poznatija kao Marsia, u razgovoru za Story.hr komentirala je trendove u estetskoj kirurgiji, otkrila smatra li da žene pretjeruju sa zahvatima, nailazi li na negativne komentare te može li se razviti ovisnost o estetskim zahvatima.

Privatna fotografija

Estetska kirurgija iz dana u dan svojim novitetima plijeni pažnju poznatih i slavnih osoba. Osim onih koji pokreću trendove, poput klana Kardashian, u posljednje vrijeme sve više zvijezda izobličuje svoje crte lica kako bi se pomladili. Tanka je linija između dobrog zahvata i pretjerivanja, a vrlo brzo se može prijeći granica i otići u neukus.

Društvene mreže pridonose promoviranju estetskih trendova, a liječnik je jedina osoba koja nas može pravilno savjetovati, uzimajući u obzir naše želje, koje često budu samo hir ili nepromišljena odluka. 

Splitska liječnica dr. med. Marica Vladilo, poznatija kao Marsia, posljednjih godina postala je popularna upravo u tom svijetu. Njezin put do otvaranja vlastite privatne poliklinike bio je trnovit, a započela ga je na Fakultetu medicine. Osim što je dobitnica državne stipendije i nagrade grada za najboljeg studenta, odvažila se na dodatna usavršavanja po gotovo cijelom svijetu. Nakon završenog studija radila je i na Hitnoj medicinskoj službi te paralelno odrađivala estetiku lica. Prošle godine u rujnu otvorila je privatnu polikliniku za kojom su poludjele Hrvatice.

U razgovoru za Story.hr atraktivna doktorica Marsia govorila nam je o trendovima u estetskoj kirurgiji i uljepšavanju, povećavanju usana, po čemu je i najpoznatija. Otkrila nam je pretjeruju li žene sa zahvatima, nailazi li na negativne komentare na temelju svog izgleda te može li se razviti ovisnost o estetskim zahvatima.

Privatna fotografija 

Story: Što imate sve u svojoj ponudi za uljepšavanje?

Najviše sam se bazirala na nekiruršku i neinvazivnu estetiku lica dermalnim filerima i botoksom, antiaging medicinu, konturiranje jagodica i jawlinea, popunjavanju usnica, tretmanima lica PRP (tretman krvnom plazmom) koji zbog svoje blagodati zovu i suho zlato. Kliniku sam zamislila kao intimnu boutique ordinaciju gdje žene mogu uživati u svojoj privatnosti.


Story: Kako je započela vaša karijera liječnice? Koliko je bio trnovit i težak put?

Moja karijera liječnice započela je na Hitnoj službi u Splitu, radila sam kao doktor u timu hitne službe na terenu, bila sam omiljena, volim adrenalin i dinamičan posao. Usporedno s tim poslom radila sam estetiku lica punih šest godina i dodatno se usavršavala po svijetu dok se nisam ohrabrila, uštedjela i dok mi se život posložio da ove godine otvorim svoju vlastitu kliniku, tada sam i otišla s hitne. Rekla bih, jako trnovit i težak put, samo rad i trud me doveo do ovdje i naravno svaka moja klijentica i klijent mi na naposljetku dođe kao obitelj, zbližimo se pristupom da se osjeća kao kraljica jer mi je poklonila povjerenje.


Story: Kako je bilo raditi u Hitnoj medicinskoj službi i kako vas je put doveo u estetsku medicinu?

Na Hitnoj sam doslovno odrasla i sazrela, stekla veliko iskustvo u kliničkoj praksi, sve je to jako stresno, rade se dnevna i noćna dežurstva, to je moj prvi posao nakon fakulteta, volim timski rad i danas se s nostalgijom sjetim kolega. Estetska medicina je pak grana medicine koja je moja najveća strast i ljubav, stekla sam puno diploma na usavršavanjima i naučila puno od starijih uvaženih kolega.

Privatna fotografija 

Story: Poznat nam je 'bog obrva', vas bih mogao prozvati 'božicom usana'. Koliko često se trebaju nadopunjavati usnice hijaluronom?

Hvala Vam na tome, lijepo je čuti. Zaista, najviše radim usnice uz konturiranje i pomlađivanje lica. Usne treba održavati jednom godišnje. Tijekom godina usne gube na volumenu i hidrataciji, a mi to dermalnim filerima možemo nadoknaditi.

Story: Jeste li nekada odbili odraditi posao samo zato što ste smatrali da klijentica odrađuje zahvat iz hira te joj zamisao ne pristaje?

Jesam, kad procijenim da klijentica ima neku želju, a ja smatram da joj nije potrebno, napravimo pregled, dogovorimo se za kontrolu i samo dođemo do zaključka da je možda trenutno nešto nepotrebno…

Privatna fotografija 

Story: Smatrate li da djevojke pretjeruju s povećanjem usana?

Ne bih rekla da netko pretjeruje, svi imamo različit ukus, ja volim i njegujem ženin prirodan izgled i osobnost, o ukusima se ne raspravlja, ali definitivno klijenticama uvijek dam savjet kako da to izgleda lijepo i njegovano.

Story: Slažete li se da je napokon došao na red 'prirodan' look?

Slažem se. Volim naglasiti oblik usana koje su senzualne svojoj punoćom, ne toliko naglasak na volumen koliko na oblik.

Story: Vi ste atraktivna žena koja drži do svog fizičkog izgleda. Nailazite li na negativne komentare?

Hvala na komplimentu. Volim izgledati njegovano i lijepo. Pazim na prehranu i redovito treniram, njegujem kožu, moram biti primjer svojim ženama. Negativnih komentara naravno uvijek ima, na to se ne obazirem, iza mog imena stoji titula liječnice, mnogo diploma koje sam stekla, znanje mi nitko ne može oduzeti, a na kraju i vlastita klinika koju sam stvarala od fakultetskih dana.

Privatna fotografija 

Story: Koliko vam je izgled doprinio u poslu?

Izgled mi uopće nije doprinio, naprotiv, kad sam počinjala raditi na natječaju za posao predala sam diplomu i indeks pun izvrsnih ocjena. Sad radeći za sebe, naravno njegujem svoju kožu i nisam protiv nikakvih korekcija, naravno ako će žena dobiti na samopouzdanju.


Story: Jeste li nekada odradili posao, a da je osoba odmah odlučila da joj 'vadite' materijal iz usana?

Nisam, kad je estetika u pitanju uvijek kažem svojim ženama, bolje manje pa ćete se lako vratiti da nadopunimo ako još što treba. Vrijeme učini svoje.

Privatna fotografija 


Story: Kako komentirate nadriliječništvo koje je proteklih nekoliko mjeseci u Srbiji odjeknulo u javnost? Jeste li i vi čuli za neke primjere kod nas?

Čula sam, jako mi je žao da to postoji. Ne volim se miješati u tuđe stvari, ali mi je žao tih žena ako prođu s komplikacijama jer ih izvode nestručne osobe.

Story: Kakve posljedice nestručne osobe mogu ostaviti na čovjeka ako pogrešno apliciraju filere i slučajno oštete živac?

Postoji jako puno komplikacija, zato se estetskom medicinom bave isključivo liječnici koji su završili medicinski ili stomatološki fakultet. Kao liječnici izvrsno poznajemo anatomiju lica i edukacije su uvijek vrlo detaljne. Od komplikacija najgora je nekroza kad se filer krivo aplicira u krvnu žilu i zato je najbitnije da klijentice prvo provjere kome će dati svoje povjerenje.

Story: Danas doslovce na svakom koraku možemo ubrizgati botoks ili hijaluronsku kiselinu u tijelo, bilo kod zubara ili plastičnog kirurga. Smatrate li da nisu svi za sve?

Smatram da su liječnici i stomatolozi jedini zakonski koji mogu raditi ovaj posao. Sad kako se kaže, istaknut će se oni kojima je ovaj posao strast, koliko truda, želje, napora i novih znanja ulažemo u sebe. Toliko ćemo biti uspješni i ljudi će to prepoznati i pokloniti nam svoje povjerenje.

Privatna fotografija 

Story: Preporučujete li našim čitateljima da započnu s botoksom ranije ili kasnije?

Za intervenciju botoksom nema dobne granice. Naravno, pričamo o punoljetnim osobama. Neki imaju indikaciju za botoks u kasnim 20-tima ili ranim 30-tima. Svakako, ako postoji indikacija bolje je ranije spriječiti, nego kasnije kad već postoje duboke bore, onda su veća i ulaganja.

Story: Smatrate li da neke kreme kao npr. za bore 'prodaju maglu'?

Rekla bih da dođemo nekad u fazu života kad kremice nisu dovoljne, nego je potrebno 'iglom' ubaciti preparat u dublji sloj kože, bilo Skinboostera (blaže hijaluronske kiseline), mezoterapije, PRP-a… Za lijepu i njegovanu kožu smatram da će najbolji rezultat dati kombinacija njege lica kod kuće (dnevna i noćna rutina), tretmani dermalnim filerima i botoksom kada je to potrebno i antiaging tretmani kojima održavamo kožu nahranjenom i hidratiziranom kao npr. mezoterapija, skinboosteri, PRP, Dermapen, Microneedling. Sve zajedno daje rezultat i vraća biološki sat unazad.

Privatna fotografija 

Story: Koliko su česti muškarci u vašoj klinici?

Dolaze i muškarci, naravno, i lijepo je vidjeti i da oni brinu o svom izgledu. Rade se tretmani za svjež izgled kože, ali i botoks. Svi žele izgledati mlađe i dobiti kompliment, to je prirodno, a ako to možemo napraviti i vratiti klijentu samopouzdanje, zašto ne. Postoje i linije dermalnih filera i njege kože koje su osmišljene samo za muškarce tako da nisu zapostavljeni u svijetu estetike, to je čitava znanost.


Story: Smatrate li da se može postati ovisnim o estetskim zahvatima?

Ja bih to ovako objasnila. Klijentica se javi estetskom liječniku jer je nečim nezadovoljna, nešto je tišti i narušava samopouzdanje, bilo da su to bore na čelu, na licu, bilo da treba poboljšati konture lica jer se lice objesilo i izgubilo tonus. Žena dolazi nezadovoljna i ja kao liječnik napravim plan i zajednički pronađemo najbolju strategiju kako da to riješimo i poboljšamo. Nakon toga žena je već zadovoljna, vraća joj se samopouzdanje te se navikava na tu svoju unutarnju sreću da izgleda bolje, blista iznutra, što se vidi izvana. Zato se žene kasnije javljaju na kontrole samo da se to ne vrati u prvobitno stanje jer naposljetku, ljepota je u nesavršenim detaljima.

U galeriji pogledajte ostale fotografije Marice Vladilo.