STORY KONCERT

Ivica Sikirić Ićo: Jedva čekam zapjevati na koncertu Giuliana i grupe CAMBI. jer to će biti prava dalmatinska noć

Pozornica koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog, 4. listopada, rezervirana je za nastup Dalmatinaca. Dalmatinci CAMBI. i Giuliano na svom velikom koncertu ugostit će Dalmatince - Ivicu Sikirića Iću, Đanija Stipaničeva i Nenu Belana.
Foto: Pixsell/ Sime Zelic

Prava dalmatinska noć u srcu Zagreba, to je ono što očekuje sve koji će doći uživati na koncertu grupe CAMBI. i Giuliana, 4. listopada, u koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog.

Poznato je da su neki od najvećih hrvatskih autora i najpopularnijih izvođača upravo Dalmatinci, a mediteranski je pop, kako u Hrvatskoj, tako i u zemljama regije, jedan od najpopularnijih glazbenih žanrova i upravo u njega spadaju neke od najpopularnijih pjesama gostiju koje su CAMBI. i Giuliano odlučili pozvati na svoj veliki zagrebački koncert. Uz Đanija Stipaničeva i Nenu Belana na pozornici će im se pridružiti i Ivica Sikirić Ićo.

Foto: story.hr

Široj javnosti najpoznatiji pod nadimkom – Ićo, ovaj je glazbenik prijatelj grupe CAMBI. još iz klapskih dana, a prijateljstvo s Giulianom dovelo je i do snimanja dueta “Ako ona nije ta”, pjesme koja je vrlo brzo nakon objavljivanja prije dvije godine postala hit.

Poznat je po brojnim hitovima kao što su: “Najlipša si”, “Opet je jubin cilin tilon”, “Postelja od ruža”, a aktualni singl, duet sa Saviom Vurchiom, pjesma "Obeća san", već je osvojila radijski eter i srca publike.

Ićo je odrastao u klapskoj obitelji pa je i svoje prve glazbene korake napravio u klapskom okruženju. Pjevao je i s klapom Intrade, a najljepše uspomene iz tog dijela karijere ga vežu za klapu Trogir koja ga je prije 30 godina pozvala da na mjestu prvog tenora zamijeni “trogirskog slavuja” Vinka Cocu.

Foto: Pixsell/ Davor Visnjic

Svoj glazbeni put odlučio je nastaviti kroz razvoj solo karijere tijekom koje je održao veliki broj nastupa na raznim festivalima gdje je osvojio i brojne nagrade, te održao mnogobrojne solističke koncerte kako u Hrvatskoj tako i u inozemstvu gdje ga rado pozivaju iseljeni Hrvati.

Gostovanje Ivice Sikirića Iće u Lisinskom, 4. listopada, bit će svojevrsni “uzvratni susret”, na koji ga je pozvao Giuliano koji je sam gostovao na njegovom koncertu u istoj dvorani prije tri godine.

Stoga je ovaj punokrvni Dalmatinac, kojemu je najdraži oblik odmora “otići u ribe”, i svoju publiku putem ovog videa pozvao da dođu na koncert.

Dođite i vi i uživajte u koncertnoj noći ispunjenoj najljepšim mediteranskim notama.

Ulaznice za koncert dostupne su ovdje.