Glazbenik Chris Martin (48) i glumica Gwyneth Paltrow (53) upoznali su se krajem 2002., a to je za oskarovku bilo vrlo teško razdoblje jer joj je netom prije preminuo otac. Između nje i Chrisa postojala je jaka kemija, a veza je brzo postala vrlo ozbiljna.
Vjenčali su se u prosincu 2003., a poznata glumica je tada već bila trudna. U svibnju 2004. par je dobio prvo dijete, kćer Apple, a dvije godine kasnije i sina Mosesa.
Unatoč djeci i godinama koje su proveli zajedno, shvatili su da njihov brak ne funkcionira onako kako su zamišljali. Oboje su govorili da se nisu u potpunosti uklapali kao par i da je uvijek postojala određena nelagoda, iako su postojale mnoge stvari koje su ih povezivale. U ožujku 2014. objavili su da se razilaze, ali da će ostati u prijateljskim odnosima i fokusirati se na dobrobit djece. Razvod je formalno okončan 2016. godine.
Gwyneth je jednom prilikom rekla da njezin bivši suprug nikada nije prestao biti dio njezine obitelji, iako je bivši. Od 2018. Gwyneth je u braku s američkim scenaristom Bradom Falchukom, a Chris je nakon razvoda bio u nekoliko veza, od kojih je najpoznatija ona s glumicom Dakotom Johnson.Bili su skupa 8 godina, strani mediji tvrdili su i da su bili zaručeni, ali ovog ljeta je njihova ljubav pukla.