'BILO JE ZASTRAŠUJUĆE'

Najzgodnijeg glumca na svijetu u školi su zadirkivali zbog izgleda: Teško stanje ga je ojačalo

Georgeu Clooneyu nije bilo lako u mladosti.
Foto: Profimedia

Malo tko zna da je George Clooney (64) u mladosti prebolio Bellovu paralizu. Riječ je o privremenom neurološkom stanju koje uzrokuje paralizu jedne strane lica. Iako to može izgledati zastrašujuće, u većini slučajeva simptomi se značajno poboljšavaju u roku od nekoliko tjedana ili mjeseci.

Foto: Profimedia

Slavni glumac jednom prilikom je priznao da ga je to iskustvo ojačalo, ali da njegov uspjeh u glumačkoj karijeri nije bio ugrožen.  Zadirkivali su ga u školi zbog 'čudnog izgleda', ali iz svega je izvukao i nešto pozitivno - naučio se šaliti na svoj račun.

Danas za njega kažu da je jedan od najatraktivnijih glumaca svoje generacije, a njegovo iskustvo s Bellovom paralizom samo je pokazalo koliko je važna njegova upornost i karakter. Upravo to ga je, pored karizme i talenta, vinulo do samog vrha Hollywooda. 

Foto: IPA / SplashNews.com / Splash / Profimedia

Iako je nakon srednje škole upisao novinarski fakultet, nikada ga nije završio jer je sreću odlučio okušati u Hollywoodu. Spavao je kod prijatelja, nije imao ni za autobusnu kartu, a na audicije je išao biciklom kojeg je posuđivao. Za život je zarađivao tako što je prodavao ženske cipele, punio police u dućanima i radio građevinske poslove jer do onih glumačkih nije mogao doći. Kada ih je kasnije i dobio, uglavnom su to bile sporedne uloge u slabo gledanim sapunicama.

Foto: Profimedia

Krajem 80-ih bio je u vezi s glumicom Kelly Preston, a onda se oženio s Talijom Balsam. Brak nije dugo potrajao, razišli su se nakon manje od 2 godine, iako je brak finaliziran 1993. Glumac je tada javno rekao kako više nikad neće stati pred oltar i da ne želi imati djecu.

S 33 godine dobio je ulogu u seriji 'Hitna služba' i zbog toga preko noći dobio status seks simbola, a magazin People ga je 1997. i 2006. godine proglasio najseksepilnijim muškarcem na svijetu. Tada je imao brojne ljubavne veze pa su ga povezivali s Cameron Diaz, Charlize Theron, Lucy Liu...

Amal i George Clooney Foto: Aissaoui Nacer / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

Tek 2013. upoznao je ljubav svog života zbog koje je odlučio poreći ono što je godinama ranije rekao o vjenčanju. Odvjetnica Amal Alamuddin očarala ga je na prvu, a zaprosio ju je nakon šest mjeseci veze. Tada je imala 35 godina, a on 52.

Amal i George Clooney Foto: Starpix / AFP / Profimedia

Napravio im je večeru, upalio radio, natočio šampanjac i sakrio prsten. Nakon što je kleknuo i pitao je hoće li se udati za njega, nije mu odmah odgovorila. Trebalo joj je gotovo pola sata da mu kaže 'da'. Vjenčali su se 2014. u Veneciji, a tri godine kasnije Amal je rodila blizance, Ellu i Alexandera.

Kako se George mijenjao kroz godine pogledajte u galeriji: