Bivša Miss Hrvatske, Fani Čapalija (51), tom laskavom titulom okitila se 1993. godine. Na svjetskom izboru ljepote u Južnoafričkoj Republici ušla je u top 5 najljepših žena svijeta, a proglašena je i najljepšom Europljankom. I danas mnogi za nju kažu kako je naša najljepša misica.
Sada se na svojim društvenim mrežama prisjetila tog prekrasnog razdoblja u svom životu i s tisućama pratitelja podijelila fotografiju iz mladosti.
'Jer 90'te su bile godine', napisala je Fani i u komentarima dobila brojne pohvale i komplimente.
'Naj', 'Predivna', 'Najljepša', 'Jedna i jedina', 'Neponovljiva', pisali su joj. Čak i da Čapalija nije napisala da je riječ od 90-ima, znalo bi se po naglašenom sjenilu, sjajilu za usne... Fotografijom je još jednom podsjetila zašto i danas nosi titulu ikone stila devedesetih godina.
Predviđali su joj međunarodnu karijeru i veliki uspjeh u svijetu mode, ali Fani je odabrala mirniji život. Fani i bivši nogometaš Ivica Mornar u to vrijeme bili su jedan od najpopularnijih domaćih parova. Nakon četiri godine veze, odlučili su se vjenčati, a brak im je potrajao tri godine. Razveli su se 2001., a misica se nakon ljubavnog kraha potpuno povukla iz javnosti. Dodatno ju je slomila i smrt roditelja.
'Zaljubila sam se i jednostavno su se stvari tako poklopile. Možda mi je pomalo žao jer brak, nažalost, nije uspio i mogu samo razmišljati o tome što je moglo biti. Ali, da se nađem u istoj situaciji, opet bih izabrala ljubav', rekla je svojevremeno Fani za magazin Extra. Istaknula je da su ona i Ivica bili jednostavno prerazličiti.
'Kad smo hodali gradom, rijetko smo se držali za ruke ili grlili. Momo je ljubav pokazivao na svoj način, ali džabe mi ta beskrajna ljubav i privrženost kad nema nježnosti', dodala je. O bivšem suprugu baš nikada nije rekla niti jednu ružnu riječ, dapače, istaknula je kako je on bio njezina prva ljubav i da će joj uvijek biti u lijepom sjećanju. On se u međuvremenu oženio i s 11 godina mlađom suprugom Katjom dobio dvije kćeri.
Danas Fani živi daleko od svjetala pozornice na otoku Čiovu, a u javnosti se pojavljuje vrlo rijetko.
'Uvijek je bolje biti sam nego u lošem društvu, to apsolutno. Samoće se ne bojim, dapače, prioritet mi je uvijek moj mir. Ne žalim ni zbog čega u životu jer sve nekako uvijek dođe na svoje', rekla je za Story prije dvije godine.