Brat pokojne princeze Diane, grof Charles Spencer, organizirao je tajno vjenčanje u pustinji Arizone, gdje se oženio svojom 18 godina mlađom partnericom, Kate Jarman, arheologinjom po struci. Ovo je čak četvrti brak 62-godišnjeg grofa Charlesa, čiji je burni razvod od treće supruge Karen finaliziran u veljači ove godine.
Spencer i 44-godišnja profesorica izrekli su svoje sudbonosno da u petak, točno pet godina nakon što je ona prvi put stigla na njegovo povijesno imanje Althorp na arheološka iskapanja. Umjesto tradicionalnog, raskošnog engleskog vjenčanja, par se odlučio na bijeg.
Vjenčanje se održalo pod prostranim pustinjskim nebom, okruženo crvenim stijenama i kanjonima. Oduševljeni par, koji zajedno ima devetero djece iz prethodnih veza, nije skrivao svoju sreću u službenoj izjavi:
'Oboje smo neopisivo sretni što smo napredovali od kolega, preko prijateljstva, do duboke ljubavi i povezanosti. Svaka faza našeg odnosa bila je ispunjena smijehom i dijelimo istu strast prema životu', rekli su u zajedničkom obraćanju.
Grof Spencer je u studenom 2024. priznao da mu je norveška znanstvenica potpuno promijenila životni put: 'Kat je potpuno drugačija od bilo koga s kim sam prije bio. S njom se ne pretvaram da sam nešto što nisam. Ona točno zna tko sam - i tko nisam. Izvlači ono najbolje iz mene', rekao je.
Zanimljivo je da vjenčanje dolazi samo nekoliko tjedana nakon što je završila sudska bitka između njegove nove supruge i bivše supruge Karen. Kat je, naime, tužila Spencerovu bivšu suprugu Karen, jer je osoblju otkrila strogo povjerljivu informaciju - da Kat boluje od multiple skleroze, što ni sam grof nije znao na početku veze. Taj je slučaj konačno riješen u Cathyinu korist tek prošli mjesec, nakon čega je mogla krenuti dalje.