bivši frontmen

Pero Galić komentirao povratak Opće opasnosti s novim članovima: 'Za mene bend pod tim imenom nije i ne može biti...'

Nakon što je bend Opća opasnost predstavio nove članove i pjesmu, o svemu se oglasio bivši frontmen Pero Galić.
Pero Galić Foto: Pixsell/ David Jerkovic

Bend Opća opasnost vratio se na scenu nakon godinu i pol s novim članovima i pjesmom. Nakon smrti osnivača Slavena Živanovića Žiže bend su napustili frontmen Pero Galić i klavijaturist Branimir Jovanovac Bani, a sada su im se pridružili Zoran Mišić za mikrofonom i Nenad Dujmić na gitari.

Novi sastav kratko je prokomentirao Pero Galić.

'To je tema o kojoj još uvijek ne želim pričati i ne znam što bih zapravo rekao. Mogu samo reći da za mene bend pod tim imenom, bez Žiže, nije i ne može biti isti ili ti Opća opasnost. No neka dečki rade', rekao je za 24 sata Pero koji je nakon odlaska iz benda nastavio na koncertima izvoditi pjesme Opće opasnosti za koje smatra da su njegove. Nedavno je objavio i singl 'Jedina', a trenutačno u studiju radi na novom albumu koji bi trebao izaći ove jeseni.

Galić je ranije govorio o razlozima njegova odlaska iz Opće opasnosti, ističući tada kako se bend više ne može tako zvati.

Opća opasnost Foto: promo

'Nije se moglo posložiti da se nastavi, a neće se zvati Opća. Pa ne možemo se zvati Opća opasnost jer, teško je ovo izgovoriti, ali evo moram i to jednom reći - ne smijemo koristiti ime Opća opasnost zbog inih razloga i o tome ćemo možda jednom', ispričao je za In Magazin. Dodao je da on nikada ne bi samo tako napustio bend jer je s pokojnim Žižom i Igorom stvorio Opću opasnost, ali jednostavno postoji previše stvari koje su ga trošile.

Nakon njegovih izjava, oglasila se udovica Slavena Živanovića, koja je na Facebooku demantirala Peru.

'Dragi fanovi! Kako informacije u medijima izmiču kontroli o Općoj Opasnosti, vrijeme je da se demantira i objavi što se događa. Opća Opasnost se nije ugasila. Vokal Opće Opasnosti samovoljno je napustio bend i samim tim više nije član benda. Žiža je osnovao bend, a desna ruka mu je bio Igor. Prvi vokal u bendu je bio jedan naš poznati glumac. Tako da priča o suosnivaču nema smisla', započela je Tanja Živanović. Prvi vokal benda kojeg je spomenula bio je glumac Mladen Vulić.

'Bend je bio Žižin projekt, trud, organizacija, dogovori, ugovori, ideje... Nakon Žižinog odlaska, mjesec i pol dana organizirali su sastanak. Bivši vokal je zahtijevao da resetira bend po svome, iako je to već predlagao Žiži i Žiža je rekao 'ne'. Istjerao je jednog člana i to odmah, a htio je ubaciti svoga čovjeka. Naravno da se ja s tim nisam složila, jer bend kakav je Žiža ostavio, takav će i ostati. U čemu me bend podržao, štoviše Žiža ih je jako cijenio', nastavila je. Pojasnila je da ona ima intelektualno vlasništvo nad imenom i žigom Opće Opasnosti, a da nije odgovaralo Peri koji je, prema njezinim riječima, htio upravljati bendom.

'Ne dozvoljavam da neko preko nečijeg teškog truda sve polako uništi, jer Opća je Žiža i bend (a ne nas dvojica smo to i to). 99 % je Žiža postavio sve na noge. Bio je čovjek ispred vremena, te napravio Intelektualno vlasništvo još 2012.godine (vjerojatno je imao dobar razlog.) Opća kada i ako krene dalje, od mene ima svu podršku. Po mome to su vrhunski i kvalitetni glazbenici i prijatelji. Neka si uzmu vremena i novog vokala, kad god, ja sam uz njih, a i ime je njihovo. Tako, dok dečki sami ne objave da su se ugasili, Opća Opasnost je tu', poručila je supruga preminulog Žiže.