Pjevačica Marina Tomašević (66) iznenadila je sve na predstavljanju novog albuma Željka Bebeka u sklopu CMC festivala u Vodicama, i to ne samo svojom pojavom, već i jedinstvenim poklonom. Legendarnom pjevaču uručila je njegov portret koji je sama naslikala, no ono što je priču učinilo posebnom jest tehnika kojom je slika nastala. Riječ je o vinorelu, rijetkoj i staroj tehnici slikanja crnim vinom.
Ovaj nevjerojatan hobi, koji je isprva bio samo bijeg od svakodnevice, Marini je otvorio vrata svjetske umjetničke scene. Sve je, kako kaže, počelo sasvim slučajno.
'To je jedna stara tehnika slikanja crnim vinima. Kako muž moje kćeri ima vinograde u Murvici kraj Zadra i proizvode vrhunska crna vina, jedna moja prijateljica je negdje vidjela da se slika crnim vinima. Meni je to bilo jako interesantno, obzirom da se ja bavim slikanjem. To je moj hobi, to mi je trebao biti poziv', otkrila je Marina za Story i dodala kako joj je slikanje sada postalo i više od hobija.
'Sad mi je poziv ponovo jer sudjelujem na međunarodnim izložbama upravo zahvaljujući tehnici vinorel. Bila sam u Dohi u Kataru na velikom festivalu gdje sam pozvana, a sad sam pozvana u Rim, pa su me zvali iz Pariza, iz Monte Carla... Njima je to svima interesantno jer moje teme nisu samo portreti, nego i konji. Znači, sve što ima energije, što ima snagu', ispričala je ponosno. Portret Željka Bebeka nastao je na ideju direktora Croatia Recordsa Želimira Babogredca i, sudeći po reakcijama, bio je pun pogodak.
Iako je na glazbenoj sceni već 50 godina, Marina priznaje da se polako povlači iz medijskog života. Prošle godine izdala je album, no novi zamah estrade više joj ne odgovara.
'Jednostavno, malo se povlačim iz razloga jer estrada više nije ono što je bila nekada. Ne nalazim više to veliko zadovoljstvo. Naravno da ja pjevam i pjevat ću za publiku, ali da sam nešto prisutna u medijima, pa baš i ne', iskrena je pjevačica.
Osim nevjerojatnim talentom za slikanje, Marina je pozornost privukla i fantastičnom figurom. Otkrila je kako je izgubila čak 15 kilograma, a razlog je bio zdravstvene prirode.
'Malo sam pretjerala jer sam prestala pušiti. Onda sam nabacila petnaest kila. Sad sam ih skinula jer sam se stvarno počela loše osjećati. Meni debljina kao izgled ništa ne smeta. Ja nisam pobornik ni plastičnih operacija, ni botoksa, ni ničega, što drugima ne zamjeram, Bože moj', ispričala je pjevačica.
Svoj recept za uspjeh rado je podijelila. Ključ je bio u disciplini, kretanju i promjeni prehrane.
'Tri mjeseca sam šetala gore-dolje i hodala. Prestala sam jesti slatko i ugljikohidrate. Dakle, stvorila sam sebi neki balans u ishrani jer sam veliki gurman, ja volim jesti. Nisam se vratila pušenju', otkrila je i dodala još jedan trik: 'Sada odem na post, a to je jako dobro. Inače je zdravo jedan dan u tjednu postiti.'
Na kraju je naglasila kako se unatoč svemu drži prirodnog izgleda. 'Ja se sad sama šminkam. Inače, u privatnom životu ja hodam bez šminke. Bitno je da imam dobru frizuru kao prava lavica i da imam dobru odjeću i to je sve', zaključila je sa smiješkom.
Inače, Tomašević je postala majka sa samo 17 godina, a danas je i baka. Kćer Paulu samostalno je odgajala nakon razvoda od njenog oca, a ona joj je danas najveća podrška.