Pjevačica Natali Dizdar (41) već nekoliko godina živi na relaciji Hrvatska - Francuska. Sa zaručnikom Williamom Pergeom u veljači 2025. godine dobila je kćerkicu Lolu, koju je Natali rodila u Parizu. Pjevačica je ovog ljeta ponovno posvećena nastupima, koje je otvorila intimnim koncertom u Zagrebu, a svaki slobodan trenutak koristi za boravak u rodnom Zadru, gdje puni baterije u društvu obitelji.
'Pa evo sad sam kod mame i tate dok ne riješimo to stambeno pitanje jer uvijek idemo u Zadar preko ljeta. Meni je Dalmacija jednostavno nezamjenjiva', ispričala je za In Magazin.
Iako je William rođen u Francuskoj, vrlo se brzo zaljubio u hrvatsku obalu, a Natali kaže da je imao najboljeg mogućeg vodiča.
'Kome se ne sviđa naša obala pod broj jedan? Ima najboljeg turističkog vodiča, jer ja sam stvarno, em, zbog muzike, nema gdje nisam bila i šta nisam istražila i vozila sam te brodove, jedrilice i stvarno, onako sam sve otoke više manje prošla. Tako da, mislim da je stvarno dobio ono creme de la creme', pohvalila se.
Progovorila je i o planovima za vjenčanje koji, kako priznaje, ne teku baš glatko.
'Ako išta znaš o Francuzima, to je da se o svemu priča u nedogled i nema kraja, tako da smo još eto u tim procesima, ali okej, mislim nekako smo se već navikli', objasnila je.
Život u Francuskoj ima brojne prednosti, no pjevačica priznaje da ju je jedna stvar posebno iznenadila. Naime, tijekom toplinskih valova situacija ondje nije nimalo ugodna jer klima-uređaji nisu uobičajeni kao u Hrvatskoj.
'Osjetili smo u petom mjesecu, bio prvi val, bilo je onako 32, 33 stupnjeva što je nama tu okej po ljeti, a tamo nitko nema klimu. A kad kažem da nitko nema klimu, nitko nema klimu u stanu, nitko nema klimu u restoranu, u baru, ti doslovce možeš sjediti u autu u klimi. Tako da je stvarno onako, nije baš ugodno', priznala je.
Posebno poglavlje njezina života danas je majčinstvo. Pjevačica je ranije isticala kako ju je dolazak kćeri ispunio na poseban način, a sada je progovorila i o tome koliko se njihov svakodnevni život promijenio.
'Svi su mi rekli 'dobro je, chill je, ali okej to će se sve promijeniti' i promijenilo se, ali mislim da je ona i dalje poprilično chill u odnosu na druge, bar druge ove bebe kojima sam okružena. Ali i da nije, sve pet, izdržala bi', istaknula je.
Otkrila je i kako u njihovu domu vlada prava mala jezična mješavina. Naime, njihova će kći odrastati uz hrvatski i francuski jezik, a Natali se potajno nada da će prve riječi ipak biti na hrvatskom.
'Mama, tata je dosta zbunjujuće jer imamo tri verzije tate, papa, tata, daddy, ono sve govori. Ne znam je li baš kuži šta priča, ali mislim da će hrvatski onako biti ipak prvi jer ja najviše pričam s njom. Nadam se da će to dijete progovorit francuski, jedva čekam da čujem te neke riječi. Za sad zna samo reći 'vava, tipa ca va', nema pojma šta to znači. I meni je teško shvatit to njihovo pozdravljanje', zaključila je.
Inače, Natali je zaručnika Williama upoznala na jednom putovanju i godinama su bili u vezi na daljinu. Zaručili su se 2022. godine, a krajem 2024. godine pjevačica je objavila da je trudna.
Više fotografija pogledajte u galeriji: