Pažnju nam je privukla poslovna priča mlade dizajnerice odjeće koja je otvorila obrt za proizvodnju torbica, ruksaka i ostalih modnih dodataka.
Dora Srebačić dolazi iz Bedekovčine i tamo ima vlastiti studio za izradu handmade proizvoda.Prije tri godine krenula je iz hobija izrađivati ruksake i torbe, sa željom da jednog dana otvori svoj obrt i to joj postane stalan posao.
Zbog tada novonastale situacije s pandemijom koronavirusa dobila je otkaz na prijašnjem poslu te nekoliko mjeseci kasnije uz podršku obitelji otvorila obrt koji će ovog ljeta zaključiti drugu godinu postojanja. Ideja za naziv obrta kako kaže, bila je spontana. Do tada je svaki proizvod fotografirala na vješalici (afingeru) i zatim se razvilo u naziv, identitet obrta i njezinog kreativnog stvaralaštva.
Inspiracija za proizvode proizašla je iz vlastite želje za novim ruksakom. Imala je neke ideje u glavi i pokušala ga izraditi sama, prisjeća se. Kupila je materijal i napravila svoj prvi ruksak.
Tako je sve krenulo i počela je izrađivati ruksake za obitelj i prijatelje te kao poklone. U stvaranju inspiraciju pronalazi svugdje oko sebe, ali uglavnom izrađuje modele prema željama kupaca.
Trenutno se u njezinoj ponudi mogu pronaći razni modeli ruksaka i torbi. Uz njih izrađuje i kute za odgojitelje, pregače, trakice za kosu, kimona, šešire, maske za lice i još mnogo toga. Navodi kako svaki proizvod ima svoju publiku te kako će se kupac sam pronaći u pojedinim proizvodima i odlučiti zašto mu se baš oni sviđaju.
Kada je riječ o njezinom radnom danu, on započinje s pripremom oko toga što će se raditi. Slijedi odgovaranje na pristigle poruke, planiranje izvršenja narudžbi te kreće s krojenjem artikala i zatim slijedi šivanje. Koliko će radni dan trajati ovisi o količini posla, a cjelodnevni boravci u studiju nisu rijetkost.
Kako kaže, prvi se pamte te joj je najdraži proizvod njezin prvi ruksak. Opisuje ga kao nesavršenog, no upravo je on izgradio njezinu ljubav prema ovom poslu. Planira ga sačuvati kako bi se i u budućnosti mogla prisjetiti odakle je krenula i kako je daleko dogurala.
Proizvodi ove mlade dizajnerice mogu se naručiti preko Facebooka i Instagrama. Ako se nađete u blizini studija možete uživo razgledati i kupiti već gotove proizvode. Također, u planu joj je i izrada Afinger web stranice koja će osim promotivne svrhe imati i uređen sustav naručivanja. Cijene proizvoda ovise o modelu i o materijalu koji kupac odabere, a modeli s osnovnim materijalima kreću se od 200 do 500 kuna.
Poduzetna dizajnerica u planu ima i nove proizvode. Kako kaže, uvijek i konstantno razmišlja i traži ideje za njih. Veseli ju kada može udovoljiti svojim kupcima te se obraduje kada oni dođu s vlastitim idejama. Njihove želje rado će ispuniti, a vlastite ideje čuva u tajnosti dok nisu spremne ugledati svjetlo dana kroz objave na društvenim mrežama, dodaje.
Više proizvoda iz Afinger ponude pogledajte u našoj galeriji.