KREĆE VLADAVINA VODENOG TIGRA: Što to znači za vas i što morate učiniti da privučete sreću?

Kineska Nova godina simbolizira novi početak, otpuštanje svega što je negativno u prethodnoj godini i privlačenje novih želja i pozitivnih promjena.

Shutterstock

Mjesečeva 2022. godina bit će u znaku Vodenog tigra, što znači da će voda kao element ublažiti i donijeti mekaniju liniju Velikom tigru. Predviđanja govore da iduća godina neće biti nestabilna, ali će biti dinamična i mogu se očekivati ​​važne promjene.

Vodeni tigar podrazumijeva godinu ambicije, pokretačke energije, snage i domišljatosti.

Prema feng shui tradiciji postoji nekoliko stvari i rituala koji privlače sreću u dom tijekom Kineske Nove godine, a evo što trebate učiniti:

1. Prije Kineske Nove godine očistite cijelu kuću i bacite nepotrebne stvari koje zauzimaju prostor i crpe energiju. Na dan Kineske Nove godine ništa se ne čisti i ne briše. Metle, krpe i četke se sklanjaju sa strane jer se vjeruje da čišćenjem na ovaj dan možemo pomesti vlastitu sreću.

2. Istaknite u domu sve u crvenoj, narančastoj ili žutoj boji. Ukrasite dom dekoracijom u crvenoj nijansi jer se vjeruje da tople boje u novogodišnjoj noći donose sreću, optimizam i dobru energiju.

3. U jugoistočni dio doma koji se smatra kutom bogatstva napravite svoj kutak obilja. Stavite u njega krasulu ili neku drugu feng shui biljku za koju se vjeruje da privlači novac. U staklenu posudu stavite kovanice i stavite u kut. Možete napisati na papir afirmacije za privlačenje obilja i staviti u ovaj kutak, ali i napraviti vazu bogatstva.

4. Običaj je da se u ponoć napravi 'zastava želja'. Na pravokutnom papiru zapišite 9 želja za godinu koja dolazi i okačite list na drvo u vašem dvorištu ili vani. Vjeruje se da što brže vjetar odnese 'zastavu želja' do neba, da će se one što prije ostvariti.

5. Prema vjerovanju, na stolu treba imati 'sretne' plodove, odnosno simbolične plodove. Naranče simboliziraju zlato, dobit od grožđa, beskrajno blagostanje ananasa, a limun zaštitu od negativnih vibracija.

6. Pravo zajedništvo – na stolu bi trebao biti tanjur s osam vrsta zalogaja. Najčešći su kikiriki, orasi, bademi i suho voće. Ovaj detalj na stolu simbolizira napredak i obilje, ali i ukusnu uslugu za obitelj i goste.

7. Energetsko čišćenje - uobičajeno paljenje tamjana, kadulje i šafrana uz zvuke tibetanskog zvona vjeruje se da čisti dom od negativne energije.

8. Cvijeće - Kao simbol novog rođenja, na dan Kineske Nove godine svaki dom treba imati cvijeće koje cvjeta. Najčešće je to bambus - biljka koja označava fleksibilnost, napredak i ravnotežu.

9. Dekoracije od papira – U Kini obitelji za Novu godinu ukrašavaju svoje domove rezanim crvenim papirnatim ukrasima. Najčešće su to ukrasi u obliku riječi 'fu' što znači sreća, ali i ukrasi u obliku znaka u kojoj je godina koju čekamo - u ovom slučaju to je tigar.


Lana Novaković