KOD DOKTORA BEZ ČEKANJA: Testirali smo novu aplikaciju i u trenu bez dodatnih troškova riješili svoju zdravstvenu dvojbu

pexels

Subota je navečer i borite se s groznicom koja se pogoršava? Trebate li čekati ponedjeljak da posjetite svog liječnika ili biste radije liječnički savjet odmah? Telemedicina nije novi pojam, ali nikad nije bila popularnija nego danas, a mogli bismo je definirati kao medicinsku skrb 'na daljinu'. Inicijalno je bila zamišljena kao zgodna pomoć ljudima kojima liječnik nije nadohvat ruke, no danas je – sukladno modernom načinu života – postala sve prisutnija i na zaslonima mobitela svih koji cijene praktična rješenja, kojima je vrijeme ključno, jer ga nemaju, koji na ovaj način traže drugo liječničko mišljenje ili jednostavno trebaju pomoć u pojašnjavanju medicinske dokumentacije.

Mini paket pogodnosti

Kako se i sama prepoznajem u svim ovim 'preduvjetima', odlučila sam testirati TeleDoc aplikaciju i uvjeriti se kako mi može olakšati život. Budući da Wiener osiguranje (koje je moguće ugovoriti putem webshopa) za svaku ugovorenu policu dopunskog osiguranja do kraja ožujka poklanja i mini policu dodatnog zdravstvenog osiguranja, koja – između ostalog – uključuje i besplatno korištenje TeleDoc aplikacije u trajanju od godinu dana, ovo je bila idealna prilika da 'jednim udarcem riješim dvije muhe'. Za samo 5,97 eura mjesečno, osim dopunskog osiguranja i svega što ono podrazumijeva, dobila sam još i jedan specijalistički pregled (internist, endokrinolog, gastroenterolog, kardiolog, pulmolog, neurolog, ginekolog i urolog), jednu usluga medicinski indicirane laboratorijske ili specijalističke dijagnostike, kao i ono čemu sam se najviše veselila - TeleDoc aplikaciju. Dakle, godinu dana, 24 sata dnevno, imam mogućnost neograničenog broja video konzultacija s licenciranim liječnicima iz Hrvatske. E pa krenimo vidjeti kako aplikacija funkcionira u praksi…

Robert Gašpert 

Brza podrška 24/7

Čim sam ju instalirala na svoj mobitel, odmah mi je bilo jasno da je aplikacija jednostavna za navigaciju i korištenje. Nakon registracije, odmah sam na ekranu uočila ono po što sam došla – brzu podršku 24/7. Klikom na 'započnite posjet liječniku', poziv se preusmjerava dežurnom liječniku. Odlučila sam potražiti drugo mišljenje oko kvržice iza uha, koju sam primijetila kod svojeg sina. Naime, njegova liječnica opće prakse, nakon što sam joj rekla za kvržicu, poslala nas je na vađenje krvi. Laboratorijske pretrage bile su uredne, kvržica se na dodir nije činila kao nešto što bi nas trebalo zabrinjavati, no upozorila nas je da pratimo što se događa i reagiramo ako se poveća. Danas, s vremenskim odmakom od dva mjeseca, kvržica je još tu; a mene, priznajem, svaki pogled na nju pomalo uznemirava. Zašto ne potražiti drugo mišljenje?

Čekaonice su prošlost

Robert Gašpert 

Klikom na plavu slušalicu na zaslonu mobitela, za manje od 10 sekundi na ekranu se pojavila liječnica. Ugodno sam se iznenadila brzinom kojom sam došla na red, pa sam se našalila kako je red puno manji nego u klasičnim čekaonicama.

Robert Gašpert 

Ukratko sam joj objasnila moj slučaj, a mlada i ljubazna liječnica, koja mi je otkrila da je specijalistica anesteziologije, dala mi je, doista, nekoliko korisnih uputa. Kvržica na uhu, kaže mi, najčešće nije razlog za brigu. Kako sin u tom trenutku nije bio samnom, pa nije mogla vidjeti kvržicu o kojoj pričam, pojasnila mi je da može biti riječ o povećanom limfnom čvoru ili infekciju uha, no kako sam rekla da nema boli, niti crvenila, tu smo mogućnost odbacili. Lojna cista i nakupina masnog tkiva ne uzrokuju bol, pa je bilo za pretpostaviti da je to uzrok kvržice iza uha. Ipak, savjetovala mi je da od liječnice opće prakse tražim uputnicu za otorinolaringologa, koji će najbolje procijeniti što dalje.

Ekskluzivna pogodnost

Razgovor s liječnicom bio je iznimno ugodan, uštedio mi je poprilično vremena, jer sam konzultacije mogla obaviti iz topline svog doma (točnije, iz ureda), a sve bez ikakvih dodatnih troškova. Naime, dopunsko osiguranje ionako već godinama plaćam (a Wiener dopunsko moguće je ugovoriti putem webshopa), jer mi pokriva sve troškove zdravstvene zaštite iz obveznog zdravstvenog osiguranja u punom iznosu, tako da je TeleDoc došao kao savršena dodatna opcija, nešto što nigdje drugo ne mogu dobiti osim u Wiener osiguranju. Svi koji do kraja ožujka ugovore Wiener dopunsko zdravstveno osiguranje, dobit će mini dodatno osiguranje koje – uz mogućnost korištenja TeleDoc aplikacije u trajanju od godinu dana - uključuje i jedan specijalistički pregled te jednu usluga medicinski indicirane laboratorijske ili specijalističke dijagnostike.

Sve što me zanima po pitanju vlastitog zdravlja ili članova moje obitelji, sada mogu dobiti u svako doba dana i noći, što mi poprilično daje osjećaj sigurnosti. Istražujući malo područje telemedicine, shvatila sam da sam s TeleDoc-om praktički dobila jack pot u tom segmentu, jer su prisutni u sedam zemalja i imaju puno iskustva. Ovisno o državi u kojoj ste registrirani, TeleDoc će vas povezuje s licenciranim stručnjakom. Dakle, nema bojazni da će jezična barijera možda biti problem. Klik na 'započnite posjet liječniku' i pomoć je za nekoliko sekundi tu. Aplikacija nudi i zanimljiv sadržaj na blogu. Sedam SOS savjeta za suhu kožu tijekom zime, kako prepoznati ima li vaše dijete ADHD, zdrava prehrana, napadaj panike – što sad?, samo su neke od tema koje su i mene privukle, a na TeleDoc aplikaciji ponuđene su kao dodatan, besplatni benefit. Mene je TeleDoc 'kupio' u trenu, sigurna sam da će i vas!

*Sadržaj nastao u suradnji s Wiener osiguranjem.