OSIM TIJELA I LICA, TREBATE KORISTITI I PILING ZA KOSU: Ovaj tretman čini kosu sjajnijom i duže čistom

Piling kože glava ili tjemena treba postati sastavni dio vaše njege kose.

Unsplash

Nekoliko je ključnih trikova koji koži pomažu vratiti svjež, njegovan i zdrav izgled, a jedan od njih je piling.

S vremena na vrijeme potrebno je ukloniti odumrle stanice kože i prljavštinu, kako bi se što lakše obnovila i stvorio ujednačeniji ten, no nije koža lica jedina koja 'vapi' za ovim tretmanom!

Iako se piling najčešće primjenjuje na našoj koži lica, neophodan je i u njezi kose, a uloga mu je zapravo slična.

Čemu služi piling?

Pilingom vlasišta uklanjaju se prljavština, mrtve stanice kože, kao i nakupljeni proizvodi za oblikovanje i njegu. Također, ono što volimo kod pilinga za kosu je to što povećava razmak između dva pranja kose, što je zapravo nešto čemu težimo cijelo vrijeme.

Ovi pilinzi obično se sastoje od čestica morske soli, koje pomažu u čišćenju vlasišta i uklanjanju nečistoća koje se stvaraju na tjemenu tijekom dana.

Koliko često ga treba prakticirati?

Piling kose idealno se radi jednom tjedno, a osim što ćete ukloniti sve što ne bi trebalo ostati na kosi, ubrzat ćete djelovanje omiljenih proizvoda za njegu poput njegujućih balzama ili maske za kosu. 

Kako se koristi?

Piling za kosu se koristi prije šamponiranja, nakon što dobro navlažite vlasište, počnite lagano masirati proizvod oko tri minute. Zatim dodajte vodu, zapjenite i rasporedite po cijeloj dužini, a zatim dobro isperite.

Rezultati? Kosa je sjajnija, lakša za održavanje i produljili ste period između pranja.