PREVARANTI MODERNOG DOBA PREPLAVILI NETFLIX: Stiže serija o paru koji je ukrao 4,5 milijarde dolara

Netflix se i dalje drži provjerenog recepta i snima seriju o Heather Morgan i Ilyji Lichtesteinu - paru koji je navodno oprao 4,5 milijarde dolara nakon krađe Bitcoina.

Profimedia

Ako imate Netflix ili se družite s nekime tko ga redovito gleda, nema teoretske šanse da barem jednom tema razgovora nije bio 'Tinder Swindler', 'Inventing Anna', 'Fyre' ili neki drugi naslov koji se bavi nekim od najvećih prevaranata modernog doba.

Nakon serviranja nekoliko velikih uspješnica, Netflix je odlučio snimiti dokumentarnu seriju o o paru koji je navodno oprao 4,5 milijarde dolara vrijednosti ukradenih Bitcoina.

Odluka o novoj seriji dogodila se samo nekoliko dana nakon što su Ilya Lichtenstein i Heather Morgan uhićeni u vezi sa zločinima, i nedugo nakon što su mnogi od nas (nažalost) postali svjesni Heatherinog reperskog alter-ega, Razzlekhana, poznate i pod nadimkom 'krokodil s Wall Streeta'.

Dokumentarnu seriju režirat će Chris Smith, izvršni producent iza bizarnog Netflixovog hita 'Tiger King' i redatelj filma 'FYRE: The Greatest Party That Never Happened'. Nick Bilton, čiji portfolio uključuje dokumentarac o skandalu Theranos, 'The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley', bit će pak izvršni producent. Netflix nije dao nikakve detalje o potencijalnom datumu izlaska serije ili članovima glumačke ekipe, ali već smo naviknuli da oni sve svoje ideje pretoče u stvarnost po kratkom postupku.

Razzlekhan 

Ministarstvo pravosuđa optužilo je Heather i Ilyju da su 2016. sudjelovali u hakiranju kripto mjenjačnice Bitfinex, tijekom kojega je neimenovani haker navodno uspio prenijeti 119.756 Bitcoina u novčanik povezan s Ilyjom. Par je navodno pokušao oprati ukradena sredstva kroz labirint transakcija kriptovalutama koje su uključivale kupnju zlata i NFT-a. 

Sudski dokumenti detaljno navode brojne sofisticirane tehnike pranja novca, uključujući korištenje fiktivnih identiteta za postavljanje mrežnih računa, korištenje računalnih programa za automatizaciju transakcija, polaganje ukradenih sredstava na račune na raznim mjenjačnicama kriptovaluta i darknet tržištima, te korištenje poboljšane anonimnosti. virtualne valute (AEC), u praksi poznate kao 'chain hopping'.”

U vrijeme krađe, ukradena imovina bila je procijenjena na oko 71 milijun dolara, no taj je broj od tada narastao na 4,5 milijarde dolara, a što je povrat od 3,6 milijarde dolara od strane Ministarstva pravosuđa najveća financijska zapljena ikada.