Vitamin C sudjeluje u stvaranju kolagena i elastina koji su važni za zdrav i zategnut izgled kože, te je zbog toga odličan saveznik ljepote, a mi vam otkrivamo na koje ga sve načine možete koristiti.

Akne

Limun skriva antibakterijsku moć, jer ima nisku pH vrijednost. Mnogi stručnjaci savjetuju korištenje limuna za poboljšanje stanja kože koja je sklona aknama. Za najbolje rezultate, koristite nerazrijeđeni soka od limuna.

Limun protiv znoja

Nakon tuširanja uzmite krišku limuna i namažite područje pazuha. Kiselost neće dopustiti razmnožavanje bakterija, a samim time i loš miris. Druga je mogućnost da se malo svježe iscijeđenog limunovog soka pomiješa s malo sode bikarbone te se tom smjesom uz pomoć blazinice istrljaju pazušne jame.

Šest beauty rituala s limunom koji će vas oduševiti
Profimedia 

Limunom protiv peruti

Limunov sok i ulje su odlična kombinacija koja vam može pomoći da se riješite peruti. Iako sok od limuna ima određena svojstva izbjeljivanja, ne uzrokuje nikakve promjene u boji kose. Limun djeluje antibakterijski te se bori protiv mikroba koji dovode do peruti. Pomiješajte 1 žlicu limunovog soka i 6 žlica kokosovog ulja. Nanesite ovu smjesu na vlasište i ostavite ga da djeluje 20-30 minuta. Isperite kosu blagim šamponom.

Limun protiv suhe kože

Da biste uklonili suhoću laktova i peta, nije potrebno kupovati skupe maske. Pripremite vlastitu masku miješanjem sode i limunovog soka. Dobivenom kašom utrljajte laktove ili pete, smjesu isperite i nanesite uobičajeni losion za tijelo.

Hiperpigmentacija

Hiperpigmentacije su mrlje na koži koje nastaju zbog nepravilnog nakupljanja pigmenta. Limunska kiselina sadrži prirodne sastojke koji posvjetljuju kožu. Pomiješajte 1 žlicu soka od limuna sa žlicom jogurta i meda. Nanesite na kožu i ostavite da djeluje oko 20 minuta.

Šest beauty rituala s limunom koji će vas oduševiti
Profimedia 

Blagi piling usnica

Limun je odličan za blagi piling na usnicama, a preporuča se nanijeti na usnice malo limunova soka prije spavanja. Ujutro isperite mrtve stanice kože.