U Oliverovoj omiljenoj Veloj Luci mještani su još od nedjelje palili svijeće i ostavljali cvijeće ispred Oliverove rodne kuće, a sinoć su se okupili ne bi li poslijednji put uputili pozdrav svom sugrađaninu i doajenu hrvatske glazbe koji je na kulturnoj baštini ove zemlje ostavio neizbrisiv trag.

Zato ni ne čudi ovako veličanstven doček koji je dostojan njegove veličine i značaja za Hrvatsku. Ispraćaj Olivera na njegov vječni počinak počeo je u 18 sati po lokalnim običajima na mjesnom groblju svetog Roka u Veloj Luci. Nekoliko sati prije samog pogreba, glazbenikov lijes izložen je u obilju cvijeća, a od njega su se mogli oprostiti brojni građani, suradnici i obožavatelji. Samo neki od poznatih koji su prisustvovali ispraćaju Olivera Dragojevića bili su Viktorija i Dino Rađa, Enis Bešlagić, Gibonni, Dragan Lukić Luky, Fani Stipković, Stjepan Hauser i brojni drugi koji su imali želju dostojanstveno ispratiti čovjeka koji je glazbeno obrazovao brojne generacije. Uz njegove pjesme rađale su se prve ljubavi, učili prvi stihovi i plesali prvi plesovi, a ispraćaj koji je velikan imao najmanje je što mu se moglo dati.



U Veloj Luci proglasili su 1. kolovoza Danom žalosti.

Spektakularan ispraćaj lijesa iz Splita, uz pljesak, suze i pjesmu, katamaranom koji je osigurana Vlada Republike Hrvatske isplovio prema Oliverovoj voljenoj Vela Luci, u pratnji brodova Lučke kapetanije, MUP-a, dvije topovnjače Hrvatske Ratne Mornarice, uz bakljadu, sirene i brecanje bumbala – ne pamti se otkako je bio pogreb princeze Diane.