Život i posao jednog od najdugovječnijih novinara i voditelja RTL-a, 41-godišnjeg Tomislava Jelinčića tijekom pandemije i izolacije zbog koronavirusa duboko se promijenio, a utjecao je i na dinamiku njegove skladne obitelji. Kako mu izgleda radni ritam na RTL-u, koja je tajna ljubavi u njegovom braku i zašto njegovi sinovi, 13-godišnji Jona, devetogodišnji Vid, sedmogodišnji Tin i dvogodišnja Buga nisu pod njegovim krovom u ovim izvanrednim i neviđenim uvjetima, otkrio je u razgovoru za Tportal.

Tomislav je priznao kako mu je u ovo izazovno vrijeme za njegov dinamični posao itekako važno imati potporu supruge Ivane, kojom se oženio prije 14 godina. 'Lakše je ako partner unaprijed zna što ga čeka u takvoj vezi, da je novinarstvo način življenja i u ovo vrijeme izolacije, ali i kad se opet jednom vratimo na ustaše i partizane. Živiš informativu 0-24', rekao je i otkrio jednostavnu tajnu njihove ljubavi. 'Tajna je u tome što njoj ne smeta moje ostavljanje otvorenih vrata ormara, niti meni smeta kad ona ne zna gdje su joj ključevi, mobitel… Idila', kazao je te priznao kako se njegova djeca nose s trenutnom situacijom.

Tomislav Jelinčić o životu kod roditelja
Story 

Lakše je ako partner unaprijed zna što ga čeka u takvoj vezi, da je novinarstvo način življenja i u ovo vrijeme izolacije, ali i kad se opet jednom vratimo na ustaše i partizane. Živiš informativu 0-24

 'Potres i epidemija omogućili su im da pod bakinim krovom već tjednima uživaju kao nikad! Da im je netko rekao da neće ići u školu, a i kad budu na nastavi, da će biti pred televizorom ili za računalom, da će se po cijele dane družiti s bratićima i sestričnama u istoj kući i na dvorištu te da će imati priliku iskazati svoju kreativnost na tisuću načina, mislim da bi poželjeli još koju krizu. Ne dao Bog', rekao je. Opisao je i kako funkcionira radna svakodnevnica na RTL-u otkako se svijet i Hrvatska bore s pandemijom. 'Cijela RTL-ova redakcija, novinari, voditelji, snimatelji, montažeri, urednici, kao i ljudi iz tehnike, podijeljeni su i naizmjence rade tri dana, a tri dana su doma.  Radni dan mog crnog tima na RTL-u prođe u trenu jer je u ovo krizno doba vrlo malo praznog hoda. Nađe se doduše vremena i da se izmijeni pokoji kreativni videouradak s našim drugim, crvenim timom, pa toplo preporučujem pogledati na Youtubeu naš nadomjestak za odvojenost', rekao je i otkrio koliko povećana količina adrenalina utječe na njegov zdravlje te boji li se za svoj život.

A i klincima su konačno uslišane molitve za dužim boravkom pred televizorom i na računalima, jer ne da sada smiju buljiti u ekrane, nego zbog škole i moraju

 'Ne bojiš se toliko za svoje, koliko za tuđe zdravlje. Novinarima koji su na terenu, doslovno na prvoj liniji dodira s virusom, sigurno je puno riskantnije i teže. Pa kad se reflektori ugase i moraš kući svojoj obitelji, dobro razmisliš gdje prije ulaska ostavljaš cipele, skidaš jaknu te koliko dugo i pedantno pereš ruke', priznao je.
Rekao je i kako mu je sada prilikom prezentacije vijesti najbitnije biti 'antidepresiv', a pritom nevidljivog neprijatelja učiniti vidljivim. 'Kako ne širiti paniku, a opet djelovati na gledatelje da poštuju mjere epidemiologa. Kako svakodnevno uz stotine i stotine mrtvih ipak poticati pozitivu, u nevolji pronalaziti ono dobro i na zgrčenim licima izmamiti osmijeh', dodao je.

Rekao je kako misli da na ovo izvanredno stanje treba gledati na drugačiji način i kako je sada prilika za veće zajedništvo u obitelji. 'Opet se zbližiti, razgovarati u miru bez izgovora kako žurimo nekamo. Skrojiti planove što i kako dalje kada opet sve bude po starom. A i klincima su konačno uslišane molitve za dužim boravkom pred televizorom i na računalima, jer ne da sada smiju buljiti u ekrane, nego zbog škole i moraju', kazao je i otkrio kako sputava emocije dok čita loše vijesti o stravičnim nesrećama i obiteljskim tragedijama. 'Na slova i riječi već pomalo otupiš, ali na sliku teško. Kad te slika drmne, zna biti i agonije i ekstaze', zaključio je voditelj.