Bivša savjetnica Kolinde Grabar Kitarović, Mirjana Hrga, u novoj objavi na Facebooku se raspisala o odrastanju.

Ima nešto u načinu na koji odrastaš, a koji nema veze s tim tko su ti roditelji nego u koje vrijeme si rođen. Ako je to "Tom i Jerry", opasnost pamtiš samo kao široku stražnjicu neke žene kojoj se ne sjećam glave jer naglasak je uvijek bio na tome da dobro pobjeđuje, a ne na vizualiziranju opasnosti ili ne daj Bože zla i nasilja. Djecu time nisu hranili. Popaj i Oliva - isto. I tako svi. Andersenove bajke, braće Grimm... poslije Heidi. Naravno da si želio trčati poljima, znati što više o životinjama, veseliti se prijateljima. Teško je bilo ne razviti maštu u kojoj će uvijek na kraju biti svijetlo, prijateljstvo, čast i – skromnost’, napisala je te dodala:

Mirjana Hrga redovito na Facebooku komentira aktualnosti
Foto: Petar Maček/Pixsell

Unatoč tome stasali smo svakakvi. Šta li će tek biti nakon ovih crtića koji se temelje na pucačini, nasilju, tami... Ne bih bila u koži današnjih roditelja. S njima danas raspravljam o povijesti. Zeznutoj temi. I vidiš kako je opet filmska industrija nametnula stav. Pobjednici su ispisali povijest, a Hollywood ostavio malo prostora za kritičko mišljenje. Koliko su nam životi usmjeravani od prvog dana rođenja, nisi svjestan do debelo zrelih godina’.

Mirjana Hrga je aktivna na Facebooku
Foto: Facebook

Hrga je nedavno u intervjuu za Story, među ostalim, progovorila o svojim objavama na društvenim mrežama.

Ne bavim se time kakve reakcije izazivaju moji statusi. Uistinu. Ne čitam, ne pratim, ne zanima me. Nije mi interes izazvati reakciju i zbog toga biti slavna. Ja sam svoje naslovnice imala i nemam potrebu za takvim isticanjem’, objasnila je.

Mirjana Hrga redovito na Facebooku komentira aktualnosti
Foto: Igor Soban/PIXSELL

A evo što je rekla je li se ikad bojala reći što misli.

Zašto bih? Oprezno sam gradila svoj život i radom stekla slobodu da mogu konzumirati svoje pravo na mišljenje. Nitko me ne plaća, nikada me nitko nije potkupio pa me ne može ni ucjenjivati. Nikome nisam dužna. Sve sam u životu radila iz uvjerenja i stekla iskustvo koje mi danas pomaže jasnije vidjeti’, poručila je.