Severina se danas pojavila na Općinskom kaznenom sudu u Zagrebu. Bila je u društvu odvjetnice Jadranke Sloković i odvjetnika Čede Prodanovića.
Razlog ročišta su dva kaznena djela 'nametljivog ponašanja' prema ravnateljici Osnovne škole Ljiljani Klinger i bivšoj ravnateljici Poliklinike za zaštitu djece i mladeži Grada Zagreba Gordani Buljan Flander.
Podsjetimo, 2021. godine su objavljene poruke koje je Severina poslala Ljiljani Klinger, ravnateljici škole koju pohađa njezin sin Aleksandar, a u njima ju je nazvala pogrdnim riječima. Severina je o ravnateljici pisala i ranije putem društvenih mreža.
'Protiv nje i škole dignute su brojne tužbe. Ona je osobno odgovorna jer po uputi oca nije dozvolila mom djetetu da ode iz škole sa svojim poočimom, te su ga učiteljice Marina i Petra vukle za ramena, za ruku, potezale za stomak i prijetile mu ako se ustane sa stolice da će dobiti batine.
Inače za ovu školu sam se nažalost prošle godine na sudu izborila da mogu samostalno upisati dijete u školu (jer se otac žalio) i obavljati sve pravne radnje. Pravna radnja je sve na što stavljate potpis pa tako i lista tko može kupiti dijete kad roditelj ne može. U međuvremenu se gospođa Klinger zbližila s tatom (čak je napravio i novo školsko igraliste ispred škole) te su se oni dogovorili da u pravnu radnju ne ubacuju i listu sa imenima ljudi koji bi dolazili po dijete kad ja ne mogu jer je otac to zahtijevao.
Tako sam jedina majka u Hrvatskoj koja ne smije biti bolesna ili raditi, jer ako ne dođem po dijete prijavljuju me socijalnoj službi. Ona je ustanovila pravilo da ja o tome ne mogu odlučiti pa po moje dijete po naputku oca ne smije u školu doći ni moja mama na primjer. Čak sam i nakon operacije bruha direktno iz bolnice morala po dijete', dio je njezine tadašnje objave.

