Hrvatski kazališni, filmski i televizijski glumac Filip Detelić (38) posljednjih se godina prometnuo u jedno od omiljenih televizijskih lica zahvaljujući voditeljskom angažmanu u showu 'Tvoje lice zvuči poznato', a potom i ulozi u popularnoj seriji 'U dobru i zlu'. Diplomirao je na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu 2013. godine te je stalni član zagrebačkog Gradskog kazališta Kerempuh. Trenutačno igra u predstavi 'Direkt u glavu' s Borkom Perićem, s kojom su ovoga tjedna oduševili osječku publiku.

Filip Detelić i Borko Perić
Filip Detelić i Borko Perić u predstavi 'Direkt u glavu' Foto: Pixsell/ David Jerkovic

Dobitnik je brojnih nagrada, među kojima se ističe glumačka nagrada za ulogu u predstavi 'Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja' na 38. Danima satire Fadila Hadžića 2014. godine, kao i Nagrada hrvatskoga glumišta za sporednu mušku ulogu u predstavi 'Gruntovčani' 2020. godine. Glumio je i u filmu 'ZG80' te u seriji 'Crno-bijeli svijet'. Jednom je prilikom otkrio kako ljudi reagiraju kada ga prepoznaju na ulici i po kojoj ga ulozi najčešće pamte.

'Kada me vide, najčešće viču proste citate iz filma. Prepoznaju me uglavnom mlađe generacije, posebno nakon tog filma o koroni i viču Buba, Bubica', rekao je početkom 2024. za HRT-ovu 'Špicu'. Tom je prilikom progovorio i o svojoj borbi s ovisnostima, istaknuvši kako mu je jedina novogodišnja želja zdravlje.

Filip Detelić
Filip Detelić Foto: Kerempuh press

'Bliži se završetak moje borbe s ovisnostima pa bih si poželio da živim zdravije i da mi zdravlje bude prioritet', priznao je glumac.

Gostujući iste godine u emisiji 'Zdravlje na kvadrat', ispričao je nešto više o sebi i svom zdravlju.

'35 mi je godina. Ok sam. Igram nogomet. I više bih ja, svaki dan, ali zbog obveza je to svedeno na jednom tjedno, možda! Kad imam predstave ili gostovanja ne mogu to ni jednom tjedno, ali trudim se da bude bar jednom tjedno', rekao je Filip te otkrio da je ranije vodio bitku s kilogramima.

Filip Detelić
Filip Detelić Foto: Pixsell/ Davorin Visnjic

'Visok sam jedno metar i 80 cm, znam da jesam, a težak pa imam 82, 83 kile. Bio sam u toj strašnoj fazi kad je bilo 95 čak. Joj, kad sam se vidio, mislim da smo snimali neku seriju, vidio sam se na televiziji i rekao sam, e sad je dosta! I kad sam pukao potpuno? Kad sam morao uzeti zrak za zavezati tenisicu. E sad nema više, ovo više nikad', ispričao je.

Što se njegova privatnog života tiče, poznato je da je Filip otac dvoje djece: kćeri Dore i sina Tina. Prošle je godine za Story otkrio da se ne vidi u braku.

Filip Detelić
Filip Detelić Foto: Nova TV

'Ne, nikako se ne vidim u braku... Ali, naravno, nikad ne reci nikad, kako se kaže. Možda jednog lijepog dana, možda u mirovini, haha! Trenutačno sam potpuno posvećen poslu - probama, predstavama, kolegama, svom Kerempuhu, Novoj TV, obitelji i svojim predivnim klincima, bez kojih ne bih mogao zamisliti život!' poručio je.

Više njegovih fotografija pogledajte u galeriji:

Glumac Filip Detelić široj publici predstavio se kao voditelj showa 'Tvoje lice zvuči poznato' i ulogom u seriji 'U dobru i zlu'.  Foto: Press, Nova TV, Kerempuh press