
Nedugo prije svoje smrti Hayden Panettiere progovorila je o traumatičnom iskustvu iz kasnih tinejdžerskih godina.
Tijekom epizode podcasta 'On Purpose with Jay Shetty', emitirane u ponedjeljak 11. svibnja, 36-godišnja glumica govorila je o poglavlju iz svojih nadolazećih memoara 'This Is Me: A Reckoning', u kojem opisuje kako se s 18 godina našla u neugodnoj i zastrašujućoj situaciji na brodu.
'Pišete o trenutku u svojoj karijeri kada vas prijateljica odvede na brod', rekao joj je 38-godišnji Shetty tijekom intervjua.
'Odvedu vas u sobu u kojoj je stariji muškarac, a zatim vam u osnovi kažu da izvodite seksualne radnje', dodao je.
Panettiere je odgovorila da je tada vjerovala kako je dovoljno zrela, no danas shvaća koliko je zapravo bila ranjiva.
'Činjenica da sam imala 18 godina, iako sam tada već proživjela toliko toga i mislila da sam jako, jako zrela za svoje godine... Znanstveno, čeoni režnjevi mozga ne razvijaju se do otprilike 25. ili 26. godine, zar ne? Iako sam osjećala da mogu donositi zdrave i sigurne odluke, nisam bila sposobna u potpunosti shvatiti što se događa oko mene', rekla je.
Ispričala je da joj se 'perspektiva potpuno promijenila' kada je shvatila da je 'u opasnosti', no tada je, kako kaže, 'doslovno bila nasred mora'.

Panettiere je incident opisala kao 'šokantan i duboko uznemirujući', prisjećajući se da je u početku mislila kako će jednostavno provesti ugodnu večer.
'Nije bilo nikakvih naznaka da će se nešto takvo dogoditi, zato me potpuno zateklo', prisjetila se.
Prema riječima glumice, u cijelu ju je situaciju uvela osoba kojoj je duboko vjerovala.
'Sve je to pokrenula osoba kojoj sam s vremenom počela vjerovati i koju sam doživljavala kao zaštitnika, nekoga tko će uvijek biti uz mene', otkrila je.
Glumica je rekla da su je odveli u 'vrlo malu sobu', gdje je smještena u krevet pokraj 'razodjevenog' muškarca.

'Fizički me stavila u krevet pokraj tog razodjevenog muškarca koji je bio vrlo slavan', rekla je Panettiere, dodajući da se on ponašao 'kao da je to za njega bio sasvim običan dan'.
Panettiere je ispričala da je istog trenutka prešla u način preživljavanja.
'Taj lav u meni, ta vatra u meni... kosa mi se nakostriješila i postala sam bijesna. Pomislila sam: 'Ovo se neće dogoditi'', prisjetila se.
Pobjegla je iz sobe i pokušala se sakriti na drugom dijelu broda.

'Nije bilo mogućnosti da jednostavno skočim s broda i otplivam. I nije bilo nikoga tko bi imao razumijevanja za ono kroz što prolazim. Shvatila sam da im ovo nije bilo ništa novo', rekla je.
U drugom dijelu razgovora Panettiere se osvrnula i na emocionalne posljedice izdaje osobe kojoj je vjerovala.
'Kada stvarno pronađeš nekoga kome vjeruješ, držiš se te osobe kao da ti život ovisi o tome i osjećaš se tako sretnim što je imaš. Zato je biti tako izdan užasan osjećaj', zaključila je.



