Mineralni ili kemijski zaštitni filter za zaštitu od sunca?
Proizvodi s prirodnim mineralnim zaštitnim filterima, poput cink oksida i titanij dioksida prirodnog su porijekla, a predstavljaju fizičku zaštitu jer, poput ogledala, reflektiraju sunčeve zrake koje se u tom slučaju odbijaju od površine kože.
Stoga preporučujemo kreme za sunčanje s prirodnimmineralnim filterima i organskim biljnim uljima, koji ne sadrže nano čestice jer su netoksični i pružaju dovoljnu zaštitu od UVA i UVB zraka, za razliku od onih s kemijskim filterima, kod kojih su često potrebne godine da se utvrdi njihov pravi učinak na naš organizam.
Cink oksid i titanij dioksid, zajedno, pružaju odličnu zaštitu kože i od UVA i UVB zraka, čak i za onu najosjetljiviju, a pri tom ne morate brinuti o njihovom štetnom učinku na vaš organizam i organizam vašeg djeteta. Osim toga, oni štite odmah nakon nanošenja, što je posebno važno za djecu koja obično „nemaju vremena“ čekati 20 minuta prije skoka u bazen ili more, koliko je potrebno da se kemijski filter aktivira.
Pozitivne strane prirodnih mineralnih filtera:
- Djelotvorno štite od UVA i UVB zraka
- Nisu toksični i ne apsorbiraju se u kožu
- Štite neposredno nakon nanošenja te su osobito pogodni za djecu
- Traju duže kada su izloženi direktnom djelovanju sunčevih zraka
- Puno su nježniji prema osjetljivoj koži i manja je mogućnost iritacija, jer ne dolazi do zagrijavanja kože uslijed kemijske reakcije između filtera i UV zraka
- Manje začepljuju pore od onih kemijskih
- Duži im je rok trajanja i stabilniji su
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima (Narodne novine, br. 111/2021, 114/2022), komentiranje na našim portalima omogućeno je samo korisnicima koji su se prethodno registrirali i koji su se upoznali s našim pravilima komentiranja. Zabranjeno je postupanje suprotno odredbama članka 94. stavka 2. Zakona o elektroničkim medijima, a svaki je korisnik osobno odgovoran za cjelokupan sadržaj koji objavi ili učini dostupnim.
Još uvijek nema komentara - sjajna prilika da pokreneš raspravu.