Jako je puno dobre glazbe u izvrsnim izvedbama ovjekovječeno na albumima. Toliko ih je da je teško uspoređivati. Zato ću izdvojiti one koji mi subjektivno znače više”, otkriva za Story bivši predsjednik Hrvatske, pravnik i glazbenik prof. dr. sc. Ivo Josipović koji je sredinom veljače predstavio bogato opremljen CD ‘Ivo i prijatelji’ sa svojim skladbama, u izdanju Croatia Recordsa, te Blu-ray izdanje na kojem je i snimka koncerta održanog u zagrebačkom Muzeju Mimara, na kojem su njegove skladbe izveli Zagrebački solisti pod ravnanjem akademika Zorana Juranića, te dokumentarac. Čitateljima Storyja preporučio je tri albuma koja svakako vrijedi poslušati.

1.To je autorski album pokojnog akademika Stanka Horvata, sada već prilično staro izdanje Hrvatskog društva skladatelja. Riječ je o vrhunskom skladatelju i mome profesoru s Muzičke akademije, uz kojega me vežu lijepe uspomene i osjećaj neizmjerne zahvalnosti za sve što je za mene, ali i ostale studente učinio kao profesor i pedagog. Njegova je glazba, mnogi će reći, teška, često mračna, ali duboko je emotivna te je zanatski i profesionalni vrh.

2. Drugi je album opera Jakova Gotovca ‘Ero s onoga svijeta’ u izdanju Croatia Recordsa. Taj je album vrlo važan jer je ovjekovječio genijalnu operu u izvedbi generacije izvrsnih glazbenika koja je davno otišla sa scene. ‘Ero’ je vrhunac hrvatske glazbene baštine, opera koja se afirmirala i u inozemstvu. Uz to, Croatia Records je tim izdanjem pokazao brigu o našoj baštini onako kako bi to ponajprije trebala činiti sama država.

3. Tri hrvatska skladatelja 20. stoljeća u izdanju HRT-a i suradnji s Hrvatskim društvom skladatelja. Izdanje mi je drago jer se među ta tri skladatelja - Stanka Horvata sa skladbom ‘Šum krila, šum vode’ i Krste Odaka s ‘Trećom simfonijom’ - našlo i moje ime sa ‘Sambom’. To je bila jedna od prvih prigoda kada se neka moja skladba našla ‘u prvoj ligi’. Od dvaju velikana s kojima sam dijelio CD, Horvat je tek bio zakoračio u novo stoljeće, a Odak otišao davno prije, pa nisam samo skladatelj 20. nego i 21. stoljeća.