Ljubitelji minimalizma odlučuju se za ovaj stil jer vole nenametljiv i pročišćen prostor, bez previše boja i detalja. To je često odraz životne filozofije u kojoj se cijene harmonija i jednostavnost, ali i praktičnost. Ovako uređene interijere jednostavnije je održavati, što je vrlo važno jer velik dio dana provodimo na poslu i u brojnim obavezama. Tada nam je slobodno vrijeme doista dragocjeno pa ga radije ne bismo proveli u pospremanju.

MANJE JE UVIJEK VIŠE Topli minimalizam u dnevnom boravku
ivan črepić 

No ono što nam ponekad nedostaje u takvim interijerima, kojima dominiraju čiste geometrijske linije, neutralna paleta boja te reduciran broj detalja, jest toplina doma. Isto tako, svaki bi interijer trebao biti odraz vlasnika pa nam se minimalizam čini kao stil kojim se to nedovoljno očituje. Kako izreka ‘manje je više’ najjasnije predočava bit ovoga stila, trebali bismo krenuti od toga kako vodeći se tim nepisanim pravilom ipak postići više - topline, ugode, šarma i osobnosti. Možete i dalje inzistirati na minimalnom broju predmeta, boja, oblika i linija, a postići sve ovo navedeno.

MANJE JE UVIJEK VIŠE Topli minimalizam u dnevnom boravku
ivan črepić 

Primjer koji nam za to može poslužiti jest dnevni boravak, dio novijeg projekta našega studija. Monokromatski osmišljena prostorija kojom dominiraju nijanse bijele s tek ponekim detaljem u crnoj te zelenilom pravi je primjer minimalizma s daškom elegancije i topline. Ravne linije namještaja imaju naglašen volumen te su u nekim dijelovima blago zaobljene, što daje mekoću i toplinu, a njih pojačavaju parket u svijetloj bež nijansi te tepih i zastori koji oplemenjuju svaki prostor. Za postizanje ovakve atmosfere u minimalističkom interijeru vrijedi razmislili o prirodnim materijalima te toplim, zemljanim nijansama na detaljima poput prekrivača, ukrasnih jastuka, zdjela ili umjetnina. No ne pretjerujte s njima kako bi osnovni komadi i njihov dizajn, kako nalaže stil, ostali naglašeni.