Još
Emisije
Ostalo

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

PUNO IZNENAĐENJA

ZLATNI GLOBUSI 2021. Tko je dominirao, a tko podbacio?

Autor N.R.
Autor N.R.

Popis pobjednika ovogodišnje, 78. dodjele nagrada

Izvor: Profimedia

S obzirom na to da pandemija koronavirusa i dalje traje, 78. po redu godišnja dodjela nagrada Zlatni globus održana je uglavnom virtualno. Suvoditeljice su bile Tina Fey i Amy Poehler - jedna se javljala iz New Yorka, a druga iz Los Angelesa. Nakon Oscara, Zlatni globus predstavlja najvažniju nagradu u filmskoj i televizijskoj industriji, nominirane i pobjednike odabiru članovi holivudskog udruženja stranih novinara (HFPA), a dodjela ove godine bila je zasjenjena i prigovorima zbog manjka tamnoputih predstavnika u 87-članom HFPA udruženju. U nastavku vam donosimo ovogodišnje pobjednike.

NAJBOLJA DRAMA - 'Nomadland' redateljice Chloe Zhao

NAJBOLJI MJUZIKL/KOMEDIJA -  'Borat Subsequent Moviefilm' (Borat 2) redatelja Jasona Wolinera

NAJBOLJA GLUMICA (DRAMA) - Andra Day (The United States vs. Billie Holiday)

NAJBOLJI GLUMAC - Chadwick Boseman (Ma Rainey's Black Bottom)

NAJBOLJA GLUMICA (MJUZIKL/KOMEDIJA) - Rosamund Pike (I Care a Lot)

NAJBOLJI GLUMAC (MJUZIKL/KOMEDIJA) - Sacha Baron Cohen (Borat Subsequent Moviefilm)

NAJBOLJA GLUMICA U SPOREDNOJ ULOZI - Jodie Foster (The Mauritanian)

NAJBOLJI GLUMAC U SPOREDNOJ ULOZI - Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)

NAJBOLJA REDATELJICA - Chloe Zhao (Nomadland)

NAJBOLJI SCENARIJ - Aaron Sorkin (The Trial of the Chicago 7)

NAJBOLJI ANIMIRANI FILM - Soul

NAJBOLJI STRANI FILM - Minari USA

NAJBOLJA PJESMA - The Life Ahead (Io Sì (Seen))

NAJBOLJA SERIJA - The Crown

NAJBOLJA SERIJA (MJUZIKL/KOMEDIJA) - Schitt's Creek

NAJBOLJA TELEVIZIJSKA SERIJA - The Queen's Gambit

NAJBOLJA TV GLUMICA - Anya Taylor-Joy (The Queen's Gambit)

NAJBOLJI TV GLUMAC - Mark Ruffalo (I Know This Much Is True)

NAJBOLJA TV GLUMICA (DRAMA) - Emma Corrin (The Crown)

NAJBOLJI TV GLUMAC (DRAMA) - Josh O'Connor (The Crown)

NAJBOLJA TV GLUMICA (MJUZIKL/KOMEDIJA) - Catherine O'Hara (Schitt's Creek)

NAJBOLJI TV GLUMAC (MJUZIKL/KOMEDIJA) - Jason Sudeikis (Ted Lasso)

NAJBOLJA SPOREDNA TV GLUMICA - Gillian Anderson (The Crown)

NAJBOLJI SPOREDNI TV GLUMAC - John Boyega (Small Axe)

NAGRADA Cecil B. deMille (ŽIVOTNO DJELO U FILMU) - Jane Fonda

NAGRADA Carol Burnett (ŽIVOTNO DJELO NA TELEVIZIJI) - Norman Lear 

Najčitanije

Najnovije