
Većina djece njegove dobi još nije ni bila kod frizera, ali Junior Cox-Noon prvi put se ošišao već sa 3 mjeseca. Do 15. mjeseca života bio je na šišanju čak sedam puta.
Dječak iz Velike Britanije rođen je s vrlo gustom, smeđom kosom, pa je već nakon što je njegova majka Chelsea objavila njegove fotografije na društvenim mrežama privukao veliku pažnju javnosti. O njemu su pisali brojni svjetski mediji.
Njegova majka je govorila kako mu je kosa izuzetno gusta, gotovo poput tepiha, te da joj na ulici često prilaze nepoznati ljudi i komentiraju njegov izgled. Jedan stariji gospodin joj je čak rekao da bi mu i njemu takva kosa dobro došla.
Isprva je smatrala da je to blagoslov, ali kasnije je priznala da joj ponekad djeluje kao teret jer je kosu teško održavati urednom i vjeruje da će kroz život puno trošiti na frizere. Ipak, njega sama nije šišala jer nije bio miran, pa ga je vodila kod dječjeg frizera gdje je sjedio u posebnom 'autiću' tijekom šišanja.
Junior ima i dva starija brata, Mitchella i Prestona, koji su rođeni s uobičajenom količinom kose. Majka je primijetila da je trudnoća s Juniorom bila drugačija, imala je izraženu žgaravicu i neobičnu želju za ledom, što je povezala s njegovom kosom, iako je to više bila šala nego znanstvena tvrdnja.
Danas, kako kaže, Junior izgleda kao i svako drugo dijete, bez ičega posebno neobičnog u vezi frizure.



