Upozorenje: nakon što pročitate ovaj tekst, mogli biste se odmaknuti od svog mobitela - s gađenjem:) Jer, gadgeti (mobiteli, tableti, MP3 playeri), mogu naštetiti našoj ljepoti više nego što mislimo: za početak - tzv. “mobilni prištići”, piše Cosmopolitan.hr.

Nedavne studije pokazuju da 92% testiranih mobitela u sebi imaju bakterije, a njih 16% kriju fekalnu bakteriju Escherichia coli. Svi držimo mobitel na području na kojem se obično skupljaju akne kod odraslih (dio lica tzv. donji U), a kozmetička dermatologinja dr. Sam Bunting upozorava na to da dugotrajni razgovori mogu samo pogoršati stvari.

TOUCH-SCREEN PROBLEM

Da, zasloni na dodir su doista praktični za surfanje, ali jeste li ikada pomislili koliko puta dnevno, osim zaslona na mobitelu, dodirnemo kvaku, rukohvat i štošta drugo? Taj isti zaslon najčešće završi na našim obrazima. Ne želimo vas pretvoriti u bacilofobe, ali ipak, dobro je to osvijestiti.

Kako mobiteli utječu na kožu?
Cosmopolitan.hr 

ŠTO NAPRAVITI?

Osim čišćenja mobitela, (vidi kako dolje) svaki dan nanesite tonik koji sadrži malo alkohola kako biste spriječili pojavljivanje bakterija na koži, a s druge strane, prištiće koji mogu izbiti od pretjeranog telefoniranja možete suzbiti tretmanom gelom koji sadrži salicilnu kiselinu.

KAKO OČISTITI SVOJ MOBITEL?

Da, 96% mobitela u sebi kriju bakterije koje štete našoj koži pa antibakterijskim maramicama čistite svoj mobitel, samo pazite da one ne sadrže alkohol ili kiseline koji ga oštećuju, savjetuje dermatologinja dr. Bunting.