Korana Gvozdić, 36-godišnja voditeljica i najveća podrška svog zaručnika, komičara Ivana Šarića, poznata je po svojem širokom osmijehu, ali i besprijekornoj liniji. Budući da se za dobar izgled treba malo i pomučiti, Korana često odlazi u teretanu ne bi li njezino tijelo ostalo vitko i snažno. Što točno i koliko često vježba te je li joj teško ostati ustrajna, Korana je ispričala samo za Story.hr.

Korana Gvozdić: 'Lagala bih kad bi rekla da mi ne dođe da ostanem doma'
Privatni album 

Koliko često vježbate?
Znala sam imati velike pauze ali sada sam odlučila probati nešto nova da vidim koliko ću biti uporna. Sada nastojim ići na treninge tri puta tjednom. Nit vodilja bila mi da idem na treninge koji nisu kasno po rasporedu. U adidas sport studiju treninzi pilatesa i joge su među prvima i tako je pala odluka da krenem baš na to. Kroz prijašnje iskustvo shvatila sam mi kasni treninzi nikako ne odgovaraju jer me nakon toga adrenalin dugo drži budnom.

Korana Gvozdić: 'Lagala bih kad bi rekla da mi ne dođe da ostanem doma'
Privatni album 

Što točno vježbate?
Nakon ljeta stvorila se ideja da probam jogu, tako sam prije skoro dva mjeseca i krenula na nju. Iskreno, uvijek sam samu sebe uvjeravala kako sam za energičniji tip vježbanja, pa sam zadnjih godina probala i boks. Obzirom koliko sad uživam u vježbama joge mogu u šali reći da sam sve samo ne za energične treninge. Jedan od ključnijih razloga zašto sam ostala pri jogi je mirnoća, smirenost i 'tišina' koja je odvija za vrijeme sata, a opet s druge strane potrebna je nevjerojatna snaga i balans za određene pokrete. Ne mogu ne spomenuti trenericu Maju, jer mislim da je trenerov pristup jako bitan kako biste zavoljeli ili ne, neku novu aktivnost u svom životu.

Korana Gvozdić: 'Lagala bih kad bi rekla da mi ne dođe da ostanem doma'
Privatni album 

Držite li se stalno istog treninga ili mijenjate rutinu?
Kako sam već spomenula, kombiniram jogu i pilates. Oba tipa treninga izvode se polagano uz smireniju glazbu, a upravo mi to sada odgovara. Iako bi nekom promatraču sa strane sve to možda izgledalo jednostavno, vjerujete mi da nije i da ćete se itekako oznojiti, zacrveniti i osjetiti svaki mišić u tijelu.

Kako se natjerate na vježbanje kada vam je teško i ne ide vam se? Čime se takvim danima motivirate?
Lagala bih kad bi rekla da mi ne dođe da ostanem doma, ali onda se sjetim kako mi je se glava nakon toga razbistri i koliko sam zadovoljna kad vidim male napretke na svakom treningu. S druge strane i posao mi ponekad onemogući odlazak na trening, pa s te strane kažem sebi: 'Odi danas dok možeš, šteta propustiti'.

Što jedete prije, a što nakon vježbanja?
Prvenstveno radim na tome da ne preskočim doručak, a to su razne žitarice ili recimo zobene pahuljice u koje još ubacim malo kokosa ili suhih brusnica. Kad je hrana prije treninga u pitanju bitno mi je da pojedem minimalno sat i pol prije treninga, a nakon toga volim pojest neko voće ili proteinsku čokoladicu dok idem doma.

Primjećuje li te promjene na svojem tijelu?
Želja mi je bila poraditi na posturi tijela, snazi i fleksibilnosti, jer od 'kvrčenja' ligamenata znala sam osjetiti bol u nekim dijelovima tijela. Već nakon dva mjeseca na tom, meni najbitnijem polju, vidim da tijelo radi pomake i jako sam sretna zbog toga. Sama linija tijela doći će isto na red, ali eto zdravlje mi je možda bitniji pokretač.

Vježba li Ivan nekada s vama?
Ne vježbamo zajedno.