Tjelovježba i zdrava prehrana važne su fizičko zdravlje, ali postoje alati koji nam hrane dušu, a jedan od njih je glazba, točnije sviranje. Mnogima je omiljen instrument klavir, a u njega su zaljubljene i brojne zvijezde iz svijeta filma. Ovdje nije riječ o profesionalcima koji su svoje prstiće na klavirske tipke stavili s tri, četiri godine da bi jednog dana svirali klasike i punili dvorane diljem svijeta, nego o povremenom sviranju za dušu. Na internetu postoji niz aplikacija za početnike klavira poput Simply Piano by JoyTunes, Synthesia, Magic Piano, Pianist, HD Piano Notes, Piano Lessons i drugih koje mogu približiti čaroliju sviranja tog predivnog instrumenta.

Pronašli su svoj put do sreće
Profimedia 

Znanost se odavno pozabavila utjecajem glazbe na organizam pa su neuroznanstvenici skeniranjem aktivnosti mozga zaključili da kod glazbenika on funkcionira drukčije nego kod ostalih ispitanika jer sadrži više sive tvari. Osim toga, glazba i matematika su isprepletene - ritam, glazbena ljestvica, prepoznavanje uzoraka, harmonija, sve je to i matematika, a sviranje nekog instrumenta i čitanje nota utječu na duljinu i fokus pažnje, što jača kapacitet memorije.

Pronašli su svoj put do sreće
Profimedia 


“Svatko od nas ima golem potencijal, potencijal velikog diva. No često smo zbog sustava i odgoja te sredine u kojoj smo odrasli sputani i uvjereni da je većina stvari nemoguća. Nekako vjerujem da čovjek, ako si to dopusti, može napraviti čuda”, kaže mladi pijanist i skladatelj Zvjezdan Ružić. Ako ćemo se voditi njegovim riječima, zašto ne biste sebe uvjerili, naravno ako to želite, da možete barem pristojno savladati sviranje klavira te uveseliti i sebe i druge?