Generacija Z, skupina je mladih koja je naslijedila Milenijalce i prethodila je generaciji Alfa. Istraživači i popularni mediji koriste sredinu i kraj 1990-ih kao početne godine rođenja, a rane 2010-te kao završne godine rođenja. Generacija je to koja je odrasla na društvenim mrežama i koja je svakodnevno izložena utjecaju Interneta. Nažalost, to često (ne uvijek) donosi sa sobom i negativne aspekte. Jedan od tih i jesu te društvene mreže, koje ponekad mogu biti izvor širenja mržnje. Na tu se temu raspričala domaća pjevačica Alena Nezirović, poznata i kao Anezi, koja je na svojim društvenim mrežama podijelila svoje frustracije kada su u pitanju estetski zahvati i spomenuta dobna skupina. 

'Nisu mi jasni roditelji koji po TikToku i ostalim društvenim mrežama otvaraju profile svojoj djeci. Znači cijeli profil im se svodi na snimanje njihove novorođenčadi, bebača, djece, a svojih gdje snimaju sebe - nemaju. Popularnost takvih profila je nerijetko ogromna, jer ta su djeca preslatka, logično. Međutim, listam komentare i slabo im netko piše: 'Shvaćate li vi koliko to nije u redu'. Totalno vidiš glad roditelja za slavom, neimanja svog života, a sam nije sposoban stvoriti toliko zanimljiv sadržaj, već 'igra na sigurno', započela je žustro Anezi.

Za nju takve profile treba zakonom zabraniti. 'Dijete nema tu pravo izbora i nema pojma što se događa i što mu roditelj radi. Biti javna osoba nije mentalno nekad ni za ove u dvadesetima lako, kada i sami to odluče, a kamoli za bebače koji još ne znaju da su živi, a onda se jedan dan sa 10, 15... godina 'probude' čitajući komentare tipa: 'Nisi više tako sladak', 'TikTok zvijezdo, pala ti je popularnost', do ostalih puno većih gadosti', krenula je povezivati iskrivljenu sliku sebe s estetskim promjenama. 

'Mislim da će za današnje tinejdžere za 10 do 20 godina biti otvorene posebne psihijatrijske klinike gdje će ih se pokušati uvjeriti da nisu toliko ružni koliko misle (nakon što će se vjerojatno unakaziti s brdo bespotrebnih estetskih operacija), da vrijede iako su ušli u tridesete, četrdesete...To će biti ozbiljan problem društva. Previše je tu rupa u zakonu. Estetske klinike se nerijetko oglašavaju preko mladih influencera i ostalih poznatih. Nameću nam pod normalno sliku da je sasvim ok nešto 'malo' ispravljati i da su 'deformiteti' imati 'malo' manje usne, grudi, malo veći nos, itd. To 'malo' nerijetko postane 'puno'. Gdje je nestala prirodna različitost i bogatstvo iste? Svi trebamo izgledati isto i onda to nije deformitet? Ok, ako si punoljetan smiješ raditi estetske korekcije, ali mislim da se to ne bi smjelo oglašavati ako ti je na profilu većina maloljetnih! Mislim da je previše tu stvari koje treba zakonski regulirati, a bojim se da kada se krene da će za mnoge biti prekasno', zaključila je pa dodala da nema ništa protiv estetskih korekcija, već oglašavanja istih maloljetnicima. 

Anezi je tako, usred pandemije koronavirusa, bez dlake na jeziku komentirala i trenutnu situaciju u državi, gdje glazbenici već jako dugo nisu radili kako su do sada naviknuli. 'Ja sam rekla: „Lako tako kada sa strane živiš od drugog posla koji nema veze s glazbom ili imaš bogatog tatu, supruga, babu... ili instituciju koja novcima gura taj „fancy image“. Poštujem ja svačije izbore, ali „probaj samo od glazbe živjeti u Hrvatskoj, pa ćemo vidjeti koliko dugo ćeš izdržati biti `veliki umjetnik“. Iritira me kada takvi nemaju poštovanja prema nama drugačijima. Čast izuzecima, tzv. „staroj gardi“ koji su karijere gradili 90-tih kada je tržište prema istoku bilo zatvoreno i tada stekli ugled, status i napisali mnogobrojne hitove koje itekako prodaju i dan-danas. No, sumnjam da bi se i oni tako snašli danas bez nekog ozbiljnijeg poguranca', ispričala je za Story.hr.