Mirjana Hrga napisala je podužu Facebook objavu u kojoj je otkrila kako je uzbuđena zbog arhitektonskih otkrića u Osoru pa se ispričala vladajućima zbog čestih prozivanja.
'Zapravo je divno sto razvaljuju Osor', započela je svoje izlaganje na društvenim mrežama pa nastavila:
Usput, to vam je grad koji datira jedan milenij prije Krista. Sitnica. Moram priznati da me hvatala nelagoda svaki put kad sam šašavim strancima koji luduju za poviješću objašnjavala da imamo grad ispod grada. Što ako su mi lagali, pa ja obmanjujem njih? Uostalom i naš mladi, stasiti arhitekta je rekao da su to sve 'samo pretpostavke koje tek treba potvrditi'. Fakat. Možda Jasminka Ćus-Rukonić sanja kad tvrdi suprotno. Žena je potrošila samo cijeli život na istraživanja. Mladi sigurno bolje znaju, jer sve počinje s njima. Ispričavam se i što sam ovdašnju vlast nakitila epitetima tipa da 'nisu vizionari'. Greška', nastavila je bivša televizijska voditeljica pa je u svoj osvrt uvukla Bruxelles i kanalizaciju.
'Da sam znala da će mi ista ta vlast omogućiti da ću zbog g..... 28 kućanstava (što do sada nikada nisu smrdjela), postati svjedokom ovakvog uzbuđenja, navijala bih da Bruxelles šalje što više para za g.... jer Hrvati koji cijene svoju prošlost zasigurno imaju svjetlu budućnost. Zbog toga stranci dolaze u Hrvatsku. Kad mladi arhitekta sve utvrdi, poklanjat ćemo tim šašavim gostima koji se dive svakom izlizanom kamenu monografiju, a moći će i do Lošinjskog muzeja vidjeti nacrte. Bože, hvala ti što sam u ovom trenutku ovdje prije nego što sve zatrpaju i puste g.... kroz cijevi', zaključila je Hrga.
Poduzetnica je nedavno iskritizirala studente medicine koji se obrazuju na račun države pa iz nje odsele čim im se ponudi bolja prilika. Predložila je uvođenje strogog američkog sistema prema kojem bi naši studenti svoje obrazovanje isplaćivali do mirovine.
'Dakle i dalje je besplatno? Onda fakat ne kužim ovu najavu mladih, revoltiranih liječnika da će umjesto u primarnu med. (godinu dana) otići u inozemstvo. Kaj je Hrvatska, odnosno svi mi skupa? Caritas? Školujemo, skupo platimo (jer studij medicine je skup) i 'isporučimo' zdravstvenom sustavu države koja je u njega/nju uložila 0 eura. Ne da bih im dala obvezu da 1 godinu budu na dispoziciji društvu koje ih je podiglo, nego 5 ili onoliko koliko traje studij, pa ako im ne paše neka dignu studentski kredit i studiraju u SAD-u gdje će rate otplaćivati do 'penzije’, komentirala je.