Misterij oko Kate Middleton i dalje traje, a palača i dalje ne želi govoriti o njenom zdravstvenom stanju. Pokazalo se to kao plodno tlo za razne teorije zavjera i izvlačenje priča o ljubavnicima, koje su dosad bile pomalo zaboravljene.

Tako se posljednjih tjedana uvelike piše o Sarah Rose Hanbury, markizi od Cholmondeleyja, za koju se godinama šuška da je ljubavnica princa Williama.

Ona se oglasila preko odvjetnika i poručila da su glasine o aferi s princem Williamom potpuno lažne. To ipak glasine nije utišalo, već se počelo izvlačiti pikanterije iz njenog života. Jedna od njih je porijektlo njenog namještaja.

Markiza Rose Hanbury s kojom je princ William navodno imao aferu
Profimedia 

Naime, isplivale su fotografije iz starih članaka u Financial Timesu, Vanity Fairu i drugim medijima o Houghton Hallu - imanju iz 18. stoljeća u ruralnom području Norfolka na kojem Rose živi sa suprugom Davidom Rocksavageom i njihovo troje djece.

Neki korisnici društvenih mreža zbog tih fotografija tvrde da su neki komadi namještaja, oni istočnjačkog dekora, ukradeni z Kine tijekom kasne dinastije Qing, na samom kraju 19. stoljeća.

'Luksuzni život Rose, 'ljubavnice' princa Williama zapravo je došao iz Kine', objavljeno je prošlog tjedna na Xiaohongshu, kineskoj plaformi sločnoj Instagramu.

Rose Hanbury na banketu u čast posjeta Donalda Trumpa
Profimedia 

Kako se vidi iz raznih objava, David je naslijedio taj namještaj iz obitelji Sassoons čiji je on potomak preko svoje bake po ocu Sybil Sassoon. Tu se obitelj nazivalo Rothschildima s Istoka.

'Sasooni su počeli skupljati svoje bogatstvo pljačkom kasne Qing Kine', tvrdi se na društvenim mrežama.

Sassooni su zapravo bili židovska obitelj Baghdadi koja je posjedovala trgovačko carstvo, a svoje bogatstvo stekla je trgujući robama poput tekstila, čaja i osobito opijuma preko Indije i Kine.

U britansku aristokraciju ušli su kada je sin obiteljskog patrijarha Abdallah proglašen vitezom 1872. kao Sir Albert.

Sarah Rose Hanbury
Profimedia 

Sassooni su bili strastveni kolekcionari umjetnina iz cijelog svijeta, no nije poznato jesu li određene predmete stekli kupnjom ili krađom. Najspornije je to što su najuspješnije poslovali u Kini tijekom 'stoljeća poniženja', između 1839. i 1945. godine, kad su opljačkani milijuni artefakata, najviše iz Stare ljetne palače u Pekingu, koju su opljačkali britanski i francuski vojnici tijekom drugog Opijumskog rata

Sassooni su donirale brojne zbirke British Museumu, koji je pak optužen za čuvanje brojnih opljačkanih kineskih artefakata.

James Veysey/Shutterstock/Avalon/Profimedia, Profimedia Markiza je bliska s princem Williamom, a bila je i gost na njegovu vjenčanju s Kate Middleton