Supermodel Gia Carangi krasila je brojne naslovnice te je sudjelovala u kampanjama za Dior, Versace, Yves Saint Laurent... Bila je toliko lijepa, popularna i poželjna da su se 'otimali' za priliku da rade s njom. Jedina je manekenka koja je dvaput u istoj godini krasila naslovnicu 'Cosmopolitana'.
Na prvi pogled činilo se kao da živi bajku, no njezin život skrivao je mračne stvari.
Rođena je u Philadelphiji 1960., a na prvi je pogled živjela bajku, proslavljena kao zaštitno lice 'Voguea' i jedna od najvećih svjetskih manekenki svoje ere. Osim toga, bila je miljenica velikih modnih imena poput Calvina Kleina, Ralpha Laurena, Diora i Armanija.
Kada je imala 17 godina preselila se u New York, a u godinu dana postala je profesionalni model te se kretala u najpoznatijim umjetničkim krugovima tog vremena. Slava joj je otvorila vrata visokog društva u New Yorku, priskrbivši joj status 'elitnog' modela. Postala je stalni gost kultnog kluba 'Studio 54'.
No, život joj je krenuo nizbrdo kada je počela eksperimentirati s drogama, počevši s lakšim supstancama da bi se potom suočila s ozbiljnim problemima s heroinom. Ova mračna strana njezina života dovela je do promjena u njezinoj karijeri i uzrokovala ozbiljne osobne izazove.
Kako su izvještavali strani mediji, Gia je bila nezgodne naravi, pa se događalo da napusti snimanje ako je loše volje ili ako joj se ne sviđa frizura. Unatoč vezama s muškarcima, Gia je bila jedna od prvih manekenki koja je pripadala gay populaciji. Pričalo se da se često zaljubljivala u modele s kojima je surađivala, a često ih je pokušavala i zavesti, piše Stil.
'Ubrzo je morala na operaciju ruke jer se 'ubrizgala toliko puta na isto mjesto da se pojavio otvoren inficirani tunel koji je vodio u njezinu venu', kako je dokumentirao njezin kasniji biograf Stephen Freed. Na posljednjem snimanju za naslovnicu Cosmopolitana morala je prikriti ubodne tragove na rukama tako što ih je zataknula iza leđa, ali i nagnuti lice kako bi sakrila nadutost. Tada je imala samo 22 godine.
Postala je toliko loša da nitko više nije htio raditi s njom, pa je napustila New York i vratila se majci u Philadelphiju. Tijekom zime 1985. počela je sumnjati da ima AIDS. Ta joj je bolest kasnije dijagnosticirana, a pretpostavlja se da je virusom HIV-a zaražena preko igle kojom je ubrizgavala heroin.
Kako se situacija pogoršavala, njezina majka nije dopuštala posjete i ostala je u njezinoj blizini sve do Gijine smrti 18. studenog 1986. godine. Iste godine je hospitalizirana, a postalo je očito da je spavala vani na kiši te da je teško pretučena i silovana.
Nitko nije znao za Gijinu smrt, pa se nitko nije pojavio na sprovodu. Tek nakon nekoliko tjedana objavljena je vijest o smrti najljepše žene tragične priče.