U uređenju interijera posebna se pozornost posvećuje kupaonicama, kako njihovoj funkcionalnosti tako i estetici.
One su postale wellness zona našeg doma, miran kutak u kojem se provodi sve više vremena uživajući u omiljenim ritualima ljepote i vrućim kupkama. Mjesto gdje se posvećujemo sebi!
Kada je riječ o dizajnu elegantnih kupaonica koje su prije svega ugodan prostor, nameće se jedan materijal koji posebno obogaćuje prostor i običnu kupaonicu podiže na višu razinu. To je mramor, kamen čiji dojam luksuza teško može nadmašiti bilo koji drugi materijal. Naši klijenti osobito traže mramor u glavnim kupaonicama i gostinjskim toaletima. Dostupan je u različitim koloritima i šarama, od potpuno bijele do crne, crvene, puderasto ružičaste, aqua plave, tamnoplave, zelene...
Kod nas je najpopularniji mramor Carrara (sivi s mekšim venama iz Carrare u Italiji), koji je jedan od najjeftinijih materijala za radne površine i lako je dostupan. Zatim je dosta tražen mramor Calacatta Gold, nešto skuplji luksuzni, bogatiji kamen koji nudi bjelju površinu i dramatičnije žile.
Volim napomenuti da je svaki kamen jedinstven i umjetničko djelo prirode. Ne treba se bojati njegove šarenije strukture pa ni jače boje. On može dominirati prostorom ako mu to dopustimo kombinirajući ga s neutralnijim namještajem. Uklapa se u različite stilove dizajna, primjerice njegova sjajna obrada izgleda uglađeno i ženstveno uz zlatne i mjedene detalje ili moderno i jednostavno u kombinaciji s kromom.
Patina mramora pruža toplu i meku estetiku kakvu žele mnogi vlasnici kuća jer ne postoje dvije iste ploče, što svakoj prostoriji daje jedinstven izgled pa se investicija dugoročno isplati.
Mramor je porozan kamen i s njim treba biti pažljiv. Promijenit će se, možda i zaprljati, ali to je ljepota prirode. Lijepo stari i dojam koji stvara pruža lijep, mekan i topao izgled kupaonice.
Treba samo biti oprezan jer je osjetljiv na sredstva koja boje, poput vina, soka, ulja... jer prodiru duboko u njegovu strukturu. Danas postoje i folije za impregnaciju kamena koje se stavljaju na mramor prilikom ugradnje na kuhinjske radne ploče, stolove, šankove i izloženiji namještaj.
Obično preporučujemo brušeni kamen na podu kupaonice, a u tuševima male pločice ili mozaik kako površina ne bi bila skliska te kako bi prirodno prianjala.