Oh, ta čarobna Francuska rivijera, pa tko bi odolio njezinim čarima?! Nakon što se slavna Brigitte Bardot prije nekoliko desetljeća odlučila ljetovati u neodoljivom Saint-Tropezu, cijela je četa pripadnika svjetskog jet-seta krenula put tog mondenog ljetovališta. Ni ove godine nije izostao val poznatih lica koji su svojim luksuznim jahtama uplovili u tamošnju luku. Čak i bogatima i slavnima, uz sav luksuz kojim su svakodnevno okruženi, na odmoru ništa nije važnije od vrelog sunca i čistog mora, a toga na Francuskoj rivijeri uistinu ima napretek.
U ludoj zabavi prednjačio je slavni glazbenik Gordon Sumner, poznatiji kao Sting, koji se s prijateljima okušao čak i u parasailingu ispred poznate plaže Pampelone. Nakon nesputanog uživanja u letu nad morem, Sting se odlučio osunčati na luksuznoj jahti Utopia, čiji najam tjedno iznosi 800.000 dolara i na kojoj su mu društvo pravili supermodel Cindy Crawford i njezin suprug, poduzetnik Rande Gerber. Dok su njihova djeca Presley i Kaia bili u sigurnim rukama, par se potpuno prepustio morskim užicima, a nezaboravan zalazak sunca u njima je probudio romantično raspoloženje pa je par izmjenjivao poljupce i zagrljaje ne obazirući se na brojne paparazze koji su ih opsjedali.
Društvo se potom uputilo u Le Club 55, poznati klub i restoran u St. Tropezu u koji dolaze svi oni koji vole biti viđeni. U isti je restoran navratila i poznata britanska manekenka Kate Moss, koja je u trendy ljetovalište stigla s dečkom Jamiejem Hinceom i šestogodišnjom kćerkicom Lilom Grace. Plavokosa je manekenka djelovala potpuno bezbrižno i opušteno, a osim u ljetnim radostima i raskošnim večerama, Kate je uživala i u tamošnjim luksuznim prodavaonicama. U kupnju nije povela ni svoju mezimicu ni dečka rokera, nego asistenticu i dva tjelohranitelja. Kate i Jamie poslijepodneva su provodili s nizozemskom manekenkom Karen Mulder i njezinim zaručnikom Jean-Yvesom Lefurom. Nakon ručka ekipa bi se lijeno ispružila na jahti, a potom su uslijedile i tipične morske radosti poput kupanja u sunčanja u toplesu.
Elitna ljetovališta sve više privlače i okorjele rokere pa je tako u Saint-Tropez navratio i 58-godišnji Phil Collins u pratnji djevojke Dane Tyler, 20-godišnje kćeri Lily te sinova iz trećeg braka, Nicholasa i Mathewa. Poput slučajnog turista izgledao je glazbenik sir Elton John koji je na Francusku rivijeru doputovao u pratnji supruga kanadskog filmaša Davida Furnisha. Zbog svog blijedog tena i šarene odjeće, kantautor je potpuno odskakao od preplanule holivudske elite koja je već uspjela uhvatiti dovoljno sunca. U pratnji supruga i prijatelja uputio se na plažu, gdje je prikupljao snagu za nadolazeću turneju.
Napisala Emina Basara
Snimke X17 / JLP; Profimedia; Rex