I muškarci pričaju o modi – to nam je potvrdio glumac Janko Popović Volarić koji se u razgovorima s 16-godišnjim sinom Davidom dotakne i te teme. “Znamo komentirati neke sumanute kombinacije koje vidimo na ljudima na ulici ili nešto što nam se svidi ili ne svidi. No to bi bilo više-manje to”, kaže Janko. Iako se oblače različito, čini se da ipak imaju isti modni ukus, pa nije rijetkost da Janko ponekad posudi i nešto iz Davidova ormara.
“Slažemo se u procjeni onoga što nam je lijepo, a što nije. David zadnjih nekoliko godina najčešće kupuje robu u skejterskim dućanima i to bi negdje bio njegov stil. Ja mu ponekad kradem majice s kapuljačom i oblačim se u nekom više sportskom stilu, ali volim i košulje, sakoe, veste, dakle klasičniji, elegantniji način odijevanja. Često volim i kombinirati ta dva stila. Izbor ovisi o raspoloženju. Ali smiješno mi je uopće govoriti o nekom definiranom stilu.
David i Janko Popović Volarič
Obojica ne razmišljamo na taj način, oblačimo ono što nam se svidi”, ističe glumac. No čini se kako ne nailazi uvijek na
odobravanje svog potomka. “Ruga se mojim jutarnjim
‘klošarskim’ kombinacijama. To je moda za jutarnju kavu”, kaže. Ali ipak priznaje da njegov izgled danas znatno odudara od onoga što je nosio u
tinejdžerskim godinama. “Ja sam u njegovim godinama imao dreadlockse i nosio dimije, a nekoliko godina prije toga sam imao kosu dugu do pola leđa i nosio lance i poderane traperice.
U njegovim godinama mislim da je normalno
isprobavati; tražiti i iskazivati svoj identitet i kroz oblačenje, pa čak i na određeni način uniformiranje”, objašnjava, te dodaje kako mu stoga ne pada na pamet miješati se u njegov odabir odjeće. “Kao da bih ja mogao utjecati na njegovu prilično
čvrstu volju. Moje sugestije se uglavnom svode na obuvanje papuča, na izlaske, a da se gospodin nije dovoljno toplo obukao...
David i Janko Popović Volarić
Ponekad
komentiram nešto što mi se sviđa kako je David iskombinirao”, kaže
Janko. Njih se dvojica toliko dobro slažu i uživaju provoditi vrijeme zajedno da čak ni zajednički muški šoping nije iznimka. “
Najčešće zajedno odlazimo kupovati kada njemu nešto treba. To uvijek bude zabavno, tako da je to i određena vrsta druženja koja mene jako veseli.” A čini se kako u sinu nije našao samo dobro društvo za kupovinu, već i pravog sugovornika.
“David ima
zrelost koja mi se čini
impresivnom za njegove godine i neobično je skroman. Mislim da je stvarno osoba dobra, neiskvarena karaktera.” A posvećuju li i muškarci pažnju svom izgledu? “Određenu pažnju. Dijelom i vezano uz posao, a dijelom i zato što se ne osjećam dobro kada se zapustim.
David vodi vrlo ozbiljnu brigu o svojoj frizuri”, našalio se Janko.
Napisala: Nikolina Kunić
Fotografije: Matea Smolčić Senčar