Prvo i osnovno pravilo je da čuvate parfeme u tamnim i hladnijim prostorijama jer izloženost toplini i vlagi utječe na promjenu mirisa i fizikalnih svojstava parfema koji na taj način uništavaju njegove sastojke poput eteričnih ulja.

Tvorci parfema vjeruju da zapravo kupaonica nije dobro mjesto za čuvanje parfema. Kao idealno mjesto navodi se hladnjak ili ormar, odnosno prostor koji nije pretopao i mračan. Temperatura oko 5°C navodi se kao idealna za čuvanje parfema. 

Ne ostavljate parfem često otvorenim

Ovo je bitan korak u očuvanju mirisa i može imati negativne posljedice ukoliko ga ne poštujete. Kada je bočica parfema predugo otvorena i tako izložena zraku, miris će brzo oksidirati i poprimiti neugodne note.

Parfem nastavite držati u originalnoj bočici, jer, kako kažu tvorci parfema, prenošenje parfemske tekućine u drugu bočicu dovodi do nepotrebne izloženosti parfema zraku, što može pospiješiti prerano uništavanje mirisa.

Kada je bočica parfema predugo otvorena i tako izložena zraku, miris će brzo oksidirati i poprimiti neugodne note
Instagram 

Uzmite u obzir promjene na parfemu

Mirisi tijekom nekog vremena postaju tamniji i poprimaju čudan miris. Ako se držite ovih jednostavnih pravila, tvorci parfema vjeruju da ćete mirisu produžiti vijek za dvije do tri godine.

Tvorci parfema također otkrivaju koliki je vijek pojedinih vrsta parfema. Citrusni mirisi ne mogu se pohvaliti dugim životnim vijekom, prije svega zbog visokog postotka ulja citrusa koji je jedan od osetljivijih. Orijentalni mirisi traju dugo, ali tokom određenog vremena mogu doživjeti diskoloraciju zbog slatkih nota vanilije. Cvjetni i drvenasti mirisi po prirodi su jači, a samim time i dugotrajniji.