Danas u bespućima interneta svatko za sebe može pronaći idealnu dijetu koju će najlakše prilagoditi sebi i svom načinu funkcioniranja.

Ipak, jedne od najpopularnijih i dalje su voćne dijete koje nisu jako striktne, a imaju odlične rezultate. Jedna od njih je banana dijeta, a evo kako funkcionira. 

Banana dijeta

Nastala je potpuno slučajno, a kada je 2008. godine osmišljena, u jednom je trenutku postala toliko popularna da se Japan suočio s nestašicom banana. To uopće ne čudi s obzirom na to da je u pitanju plan prehrane koji vam može pomoći da izgubite značajan broj kilograma bez unošenja previše promjena u vašu redovitu prehranu. Oni koju su osmislili oakav način dijete garantiraju gubitak do šest kilograma u tjedan dana, i to bez vježbanja, uz jedenje gotovo svega što i inače jedete. Pa evo što pravila kažu.

Dijeta s bananama
Unsplash 

Doručak

Dan započinjete s čašom vode na prazan želudac čim se probudite. Popijte cijelu čašu vode i doručkujte jednu bananu. Možete pojesti i više, ali nemojte se prejedati. Ako i dalje osjećate glad, možete nakon banane pojesti nešto s manje od 200 kalorija, otprilike 15 do 20 minuta kasnije.

Ručak i večera

Posljednji obrok u danu ne smije se jesti nakon 20 sati. Premda je poželjno pojesti ga do 18 sati, možda ćete trebati malo vremena da se naviknete pomaknuti vrijeme. Nema ograničenja u pogledu vrste i količine hrane koju jedete, ali se preporučuje izbjegavanje pržene i nezdrave hrane kako biste izgubili što više kilograma. Također, preporučuje se izbjegavanje deserta nakon jela. Ono što je važno je znati prepoznati trenutak kada ste pojeli dovoljno, bez da ste se prejeli pa se preporučuje stati s jelom kada je sitost na otprilike 80%.

Dijeta s bananama
Profimedia 

Pijte puno vode

Jedini napitak koji je dozvoljeno piti je voda. Pijte puno vode, na sobnoj temperaturi i u malim gutljajima.

Grickalice

Popodnevni međuobrok može uključivati ​​kolačić ili komadić čokolade, do 15 sati, ali ne nakon toga. Ako žudite za slanom poslasticom, kokice su najzdravija i najpreporučljivija opcija. Izbjegavajte tešku i prženu hranu.

Odlazak na spavanje

Pokušajte ići u krevet do ponoći, a ne nakon toga. Ako možete spavati i ranije od toga, još bolje. Pokušajte zadržati razmak od 4 sata između posljednjeg obroka i vremena za odlazak na spavanje.