Kako nešto što je slatko i zašećereno može pomoći u mršavljenju? Pa, prema osnivaču i nutricionistu Mikeu McInnesu, sve se svodi na metaboličku snagu meda. Otkrio je da med izaziva promjene u metabolizmu zahvaljujući kojima nećete podleći onoj dosadnoj žudnji za šećerom koju svi redovito osjećamo, a čak pomaže i u sagorijevanju masti dok spavate!

McInnes kaže da je tajna medene dijete u zamjeni šećera medom. Prirodni šećeri koji se nalaze u medu čine ga gotovo savršenom hranom za mršavljenje, a što znači da i dalje možete uživati ​​u obiteljskim obrocima, grickalicama i poslasticama koje su obično zabranjene kod drugih dijeta sve dok tijekom dana zamijenite šećer s medom i dodate veliku žlicu meda topli napitak prije spavanja

Medena dijeta djeluje tako dobro jer tijelo sagorijeva više masti tijekom prvih nekoliko sati sna nego u bilo koje drugo vrijeme, uključujući vježbanje. To, zajedno s isključivanjem rafiniranog šećera iz vaše prehrane, a što je korak koji bi ponovno uspostavio ravnotežu moždanih signala koji nam govore da trebamo još slatkoga kada počnemo osjećati pad energije od rafiniranog šećera, moglo bi dovesti do nevjerojatnih rezultata za vaše tijelo jer biste na ovaj način mogli izgubiti do 1,5 kg u tjednu

Medena dijeta djeluje tako dobro jer tijelo sagorijeva više masti tijekom prvih nekoliko sati sna nego u bilo koje drugo vrijeme, uključujući vježbanje
Profimedia 

Što je dozvoljeno jesti?

1. Šećer zamijenite medom

Izbacite sav šećer, uključujući zaslađivače, koristeći med kao alternativu. Započnite dan medom u vrućoj vodi, zamijenite šećer medom u čaju i kavi, u žitaricama i u cijelom kuhanju tijekom dana.

Ako volite grickalice, pokušajte namazati med na tost od integralnog brašna ili kreker od integralnog brašna ili dodajte žličicu meda u prirodni jogurt. Ono što je najvažnije, ne zaboravite popiti malo tople vode s jednom ili dvije žlice meda 30 minuta prije spavanja.

2. Birajte nerafinirane ugljikohidrate

Rafinirano bijelo brašno koje se nalazi u bijeloj tjestenini i bijeloj riži može uzrokovati skokove šećera u krvi. Kruh od integralnog brašna, tjestenina i smeđa riža bogati su vlaknima pa su dobri za vašu probavu, a potrebno im je više vremena da se vaše tijelo obradi pa se duže osjećate siti. Pazite da integralni ugljikohidrati čine manje od četvrtine vašeg obroka, a tanjur napunite proteinima i povrćem. Pokušajte što češće jesti grah i leću umjesto krumpira i kruha.

3. Protein, protein, protein

Ako u svakom obroku imate proteina, duže ćete se osjećati siti i izbjeći skokove šećera u krvi koji dovode do žudnje za istim. Birajte izvore proteina kao što su riba (ne panirana ili u tijestu), piletina (bez kože), svinjetina (bez masnoće), govedina (odrezak ili mljeveno meso s 5% masti) ili jaja. Ne zaboravite ni na biljne izvore proteina kao što su humus, maslac od kikirikija, leća, grah i mahunarke!

4. Salata, povrće i voće

Vjerojatno se podrazumijeva kada je neka druga dijeta u pitanju, ali ne postoji previše salate i povrća kada je u pitanju medena dijeta. Pokušajte jesti dva komada voća dnevno. Budući da voće može biti bogato šećerima, odlučite se za ono s niskim udjelom ugljikohidrata kao što je bobičasto voće i rabarbara.

5. Punomasni mliječni proizvodi

Možda se čini čudnim uključiti punomasne namirnice na popis stvari koje možete jesti na dijeti, ali kada se masnoća ukloni iz mliječnih proizvoda to obično znači da su zamijenjeni agensima za povećanje mase, zaslađivačima i šećerima. Ipak, nemojte pretjerovati. Mala čaša jogurta ili svježeg sira, mali komadić sira i čaša mlijeka dnevno je sve što vam treba.

Što je zabranjeno?

1. Recite zbogom nezdravoj hrani

Ova dijeta djeluje samo ako izbjegavate prazne kalorije prisutne u prerađenoj hrani. Dakle, uz izbjegavanje slatkih zalogaja kao što su kolači i keksi, također ćete morati izbaciti čips, dijetalna gazirana pića, prženu hranu, prerađenu hranu (bilo što u paketu), hranu za ponijeti i peciva.

2. Bez ugljikohidrata jedan dan u tjednu

Odvojite jedan dan u tjednu u kojem ćete se potpuno kloniti ugljikohidrata. To znači dan bez kruha, tjestenine, brašna, krumpira, riže i žitarica. Dan bez ugljikohidrata neće biti lak, ali držeći se voća i povrća, mesa i ribe, ne zaboravljajući jaja, jogurt, orašaste plodove i sjemenke, neće biti baš toliko teško.

3. Zbogom krumpir

Budući je najvjerojatniji krivac za povećanje razine inzulina u vašem tijelu, medena dijeta preporučuje potpuno izbjegavanje krumpira u svakom obliku.