Trbuh je dio tijela po kojemu se najlakše može procijeniti koliko osoba vodi računa o sebi.

Ljeto samo što nije stiglo i krajnje je vrijeme učinimo sve što možemo kako bismo s trbuha skinuli masne naslage. Istina je da je za to potrebno mnogo truda, ali ovi savjeti će vam pomoći da što lakše postignete svoj cilj.

Trbuh
Shutterstock 

Za naslage na stomaku uglavnom je kriva prehrana. Ako jedete više nego što vam je potrebno, prisiljavate tijelo da stvori zone u kojima može udobno nositi zalihe energije u obliku masti.

Počnite razmišljati o namirnicama koje unosite tijekom dana. Brojanje kalorija je jedini način da kontrolirate koju količinu kalorija unosite. Izračunavanjem prave vrijednosti kalorija možete eksperimentirati s hranom i ne odustati od svih radosti u početku. Кoristite tablice kalorija i kuhinjsku vagu kako biste prilagodili količinu hrane koju jedete.

Drugi način je korištenje aplikacija za brojanje kalorija. One vam mogu pomoći da izračunate dnevni unos kalorija kako biste postigli svoje ciljeve gubitka i održavanja težine.

Trbuh
Shutterstock 

Također, ako unosite raznovrsno povrće ne možete pogriješiti. Povrće u svom sastavu ima vlakna koja igraju važnu ulogu u održavanju funkcioniranja gastrointestinalnog trakta. Crijevna mikroflora se samo hrani njime. Osim toga, imaju dva nevjerojatna svojstva - stvara osjećaj sitosti. Osjećaj gladi se smanjuje ako u svoje obroke uključite salate od povrća. Važna stvar koju trebate napraviti je pričekati 10 minuta nakon konzumacije povrća. Prvo jedemo povrće pa tek onda sve ostalo.

Usto se preporučuje povećanje dnevne fizičke aktivnosti. Da biste smanjili broj kilograma, važno je povećati potrošnju kalorija. Pronađite udaljeniju trgovinu i idite u nju u kupovinu za vikend. Ne zaboravite na hodanje, u prosjeku osoba treba napraviti 10 tisuća koraka dnevno, a takva aktivnost se smatra minimalnom.

Patlidžan i povrće
Instagram 

Vodite računa o svom držanju. Sjedilački način život snažno utječe na kičmu pretvarajući njezin oblik u onaj koji je 'udoban' za svakodnevni rad. Također, najčešće zbog nedostatka posebnih vježbi za mišiće korteksa, abdominalni dio dolazi naprijed narušavajući ne samo izgled, već i utječe na funkcioniranje organa i raspodjelu opterećenja na tijelo.

Nakon 50. biste trebali trenirati bar dvaput tjedno
Shutterstock 

Ne zaboravite na dodatni faktor stresa. Dijafragma snažno reagira na emocije. Prilikom suzbijanja emocija tijekom loših događaja, iskustava, poremeti se ciklus disanja što preraspoređuje rad respiratornih mišića na način da utječe na područje trbuha i još više naglašava prisustvo masnih naslaga.